صفحه اصلی> اخبار مراکز

بررسی راهکارهاي رسانه اي افزايش دانش و سواد حقوقي شهروندان

بررسی راهکارهاي رسانه اي افزايش دانش و سواد حقوقي شهروندان


  در نشست هم انديشي مديرکل صدا و سيما و اعضاي مرکز کارشناسان رسمي دادگستري استان، راهکارهاي رسانه اي افزايش دانش و سواد حقوقي شهروندان بررسي شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان شمالی در نشست هم انديشي مديرکل صدا و سيما و اعضاي مرکز کارشناسان رسمی دادگستري استان، راهکارهاي رسانه اي افزايش دانش و سواد حقوقي شهروندان بررسي شد.

مديرکل صدا و سيماي خراسان شمالي در اين نشست گفت: فرهنگ سازي و افزايش آگاهي و دانش عمومي و تخصصي افراد جامعه به صورت مستقيم يا غير مستقيم در حوزه هاي مختلف از جمله حقوقي در قالب برنامه هاي متنوع از اولويت ها و اهداف رسانه ملي و شبکه استاني اترک است .

حميد قرباني جم استفاده از کارشناسان و متخصصان بدون رويکرد سياسي و جريان حزبي خاص را روش مناسبي براي ارتقاي سواد عمومي و تخصصي شهروندان عنوان کرد .

در ادامه اين نشست کارشناسان حقوقي دادگستري نيز افزايش دانش و سواد حقوقي مردم را سبب کاهش اختلافات ، نزاع و دعاوي اجتماعي و خانوادگي و در نهايت کاهش ورودي پرونده ها به مراجع قضايي دانستند و خواستار توجه و بکارگيري بيش از پيش کارشناسان و متخصصان حقوقي در رسانه استاني براي نيل به اين هدف شدند.
  1398/03/05
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.