صفحه اصلی> اخبار مراکز

پژوهش‌های علمی «محصول‌محور» در استان سمنان حمایت می‌شود

پژوهش‌های علمی «محصول‌محور» در استان سمنان حمایت می‌شود


  حسن سعدالدین یکی از دستاوردهای مهم انقلاب را توسعه آموزش عالی دانست و افزود:استان سمنان با وجود 80 هزار دانشجو در 65 مرکز آموزش عالی از ظرفیتی بسیار مناسب برخوردار است که می‌توان از آن برای توسعه و رونق تولید روزافزون در استان بهره گرفت.

مدیرکل دفتر نوسازی، تجهیز و تحول اداری استانداری سمنان با اشاره به نقش اثرگذار دانشگاه در تولید علم و تبدیل آن به فناوری، تجاری و تولید تکنولوژی بیان داشت: باید ارتباطی سازنده در این راستا بین دانشگاه و صنعت برای رونق تولید برقرار شود.

سعدالدین از اختصاص بخشی از اعتبارات پژوهشی برای تحقق پژوهش‌های تولید محصول در دانشگاه‌ها در سال 98 خبر داد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های فناور و استارت‌آپی می‌توانند در حوزه اجرای طرح‌های پژوهشی تولید محور پای کار بیایند و به کمک رونق تولید با ارتباط‌گیری مطلوب با بخش صنعت استان بیایند.

وی اظهار امیدواری کرد با کمک دانشگاه‌ها در راستای اجرای سیاست‌های رونق تولید با حمایت از کالای ایرانی گام‌های مؤثری برداشته شود.

رئیس دانشگاه سمنان نیز اظهار داشت: قصد داریم برنامه‌ای تولید کنیم تا یکی از دغدغه‌های مهم دانشگاه و صنعت که همان ایجاد یک ارتباط موفق و مطلوب است را تقویت کنیم و از این طریق به رونق هر چه بیشتر تولید کمک کنیم.

نصیری گفت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از اصول مهم در تقویت تولید و اقتصاد کشور محسوب می‌شود؛ بنابراین نیاز است تا با شناخت کامل نیازهای دانشگاه و بخش صنعت برنامه‌ای جامع را به مردم ارائه کنیم.
  1398/03/29
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.