صفحه اصلی> اخبار مراکز

محتوای با کیفیت بر مبنای دین، اخلاق و آگاهی در رسانه ملی ترویج شود

محتوای با کیفیت بر مبنای دین، اخلاق و آگاهی در رسانه ملی ترویج شود


  به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان:

آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار مدیرکل، معاونین و مدیران صداوسیمای مرکز کردستان بیان داشت: صدا و سیما نقش ویژه ای در معرفی، آموزش و تبلیغ سبک زندگی اسلامی دارد و مقام معظم رهبری به خوبی و با درایت و بینش بر چهار مولفه دین، اخلاق، امید و آگاهی تاکید دارند و این وظیفه رسانه ملی است که در این مسیر برنامه سازی داشته باشد.

نماینده خبرگان رهبری ضمن تشکر و تقدیر از فعالیتهای مدیران پیشین شبکه استانی بویژه در زمینه تحول در زیرساختها گفت: در حال حاضر محتواها و کیفیت برنامه ها باید ارتقاء یابد و رشد کند ما نباید تنها به حجم و کمیت برنامه ها افتخار کنیم و با نوآوری و خلاقیت به دنبال محتواهای با کیفیتی باشیم که بتواند جامعه اسلامی را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

حجت السلام والمسلمین آیت الله شاهرودی با تاکید بر نقش آموزشی رسانه بیان داشت: شبکه استانی می تواند با ارتقاء شاخص های جامعه اسلامی و به تبع آن ارائه صحیح سبک زندگی اسلامی ایرانی، ارتقاء خودسازی، اهمیت خانواده و تاکید بر حجاب و عفاف، آموزش سواد رسانه ای و توجه به استعاداها و نخبگان نقش اثرگذاری داشته باشد.

آیت الله حسینی شاهرودی در ادامه القای ناامیدی در جامعه را ترفند استکبار جهانی برشمرد و گفت: این توطئه شوم، نابودی خودباوری و خوداتکایی ملت ایران را هدف قرار داده است و رسانه استانی می تواند نقش مهمی در ترویج امید بخشی و زدودن احساس یاس و ناامیدی داشته باشد.

جعفر عبدالملکی مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان هم در این جلسه به بیان داشت: وحدت و همدل در استان، توسعه پایدار استان، بهره گیری از ظرفیت نخبگان، تعامل سازنده با دستگاه ها، بهره گیری از همه ظرفیتهای استان، افزایش سرمایه اجتماعی، افزایش سواد در حوزه های مختلف، امیدآفرینی، آگاهی بخشی، اخلاق محوری و سبک زندگی اسلامی انقلابی را محورهای اصلی در مدیریت برنامه های صدا و سیما عنوان کرد.

عبدالملکی همچنین با تاکید بر اینکه شبکه استانی تلاش می کند تا تصویر مطلوبی از استان ارائه دهد گفت: صداوسیما به عنوان یک نهاد نظارتی و فراقوه ای به دستگاه های اجرایی کمک می کند و در کنار نقش نظارتی به دنبال مطالبه گری به موقع و به هنگام از دستگاه ها و سازمانهای استان است.
  1398/04/05
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.