صفحه اصلی> اخبار مراکز

گزارش سومین دوره آموزشی ویژه پژوهشگران مراکز استان‌ها (ساری- آبان‌ماه 1393)

گزارش سومین دوره آموزشی ویژه پژوهشگران مراکز استان‌ها (ساری- آبان‌ماه 1393)


پیشرفت و توسعه سازمان‌ها و موسسات در گرو ارتقای سطح دانش، مهارت، رفتار و بینش منابع انسانی است. همان‌طور که می‌دانیم جامعه روز به روز در حال تغییر است و حرکت در راستای این تغییرات کاری پرزحمت و کمی مشکل می‌باشد و بیشتر سازمان‌ها به دنبال راه‌حلی برای حل این مشکل هستند. راه‌حلی که توسط بیشتر صاحب‌نظران عنوان شده، آموزش و بهسازی منابع انسانی است.
بررسی ادبیات توسعه منابع انسانی در سازمان‌ها نشان می‌دهد که برنامه‌های آموزشی از دیدگاه مدیران همواره یکی از راه‌حل‌های کلیدی برای رفع مشکلات در سازمان‌ها محسوب می‌شود، در این راستا اداره‌کل پژوهش استان‌ها و خارج از کشور در برنامه‌ریزی‌های خود آموزش نیروی انسانی در واحدهای آموزش و پژوهش مراکز استان‌ها اعم از پژوهشگر و پرسشگر و مدیر را در اولویت‌ کاری خود قرار داده است و به همین منظور در اولین مرحله با مشارکت مراکز استان‌ها آموزش‌های منطقه‌ای در دستور کار قرار گرفت. در اولین مرحله آموزش منطقه‌ای ویژه پژوهشگران مراکز استان‌ها که در بهمن‌ماه سال 1392 به میزبانی مرکز کرمان برگزار شد 12 نفر از پژوهشگران مراکز همجوار استان کرمان در دوره 3 روزه آموزشی شرکت و اصول طرحنامه‌نویسی و SPSS پیشرفته را فراگرفتند. رضایت فراگیران دوره از محتوا و کیفیت علمی مطالب ارائه شده سبب گردید این اداره‌کل با جدیت بیشتر نسبت به برگزاری دوره‌های بعدی اقدام نماید، بدین جهت دومین دوره آموزشی نیز با شرکت 12 مرکز دیگر طی روزهای 26 تا 28 مردادماه سال‌جاری در مرکز شهرکرد برگزار شد در دومین دوره پژوهشگرانی از مراکز آبادان، اراک، ایلام، اصفهان، سنندج، کرمانشاه، قزوین، خرم‌آباد، همدان، قم، شهرکرد حضور داشتند.
برگزاری دوره آموزشی در مراکز سبب می‌‌شود تا پژوهشگران علاوه بر فراگیری مطالب علمی و آموزشی با جذابیت‌ها، فرهنگ‌های قومی و محلی مناطق گوناگون ایران و با تبادل نظر با پژوهشگران سایر مراکز با مسایل، مشکلات و تجربیات آنها آشنا و استفاده نمایند.


  19/08/1393
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.