صفحه اصلی> اخبار مراکز

درخشش شبکه افلاک لرستان با مجموعه عروسکی«سفرهای چی باد» در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی کرمانشاه

درخشش شبکه افلاک لرستان با مجموعه عروسکی«سفرهای چی باد» در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی کرمانشاه


  در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی که از هجدهم تا بیستم تیرماه امسال با شعار "ایران پویا و کرمانشاه زیبا" در استان کرمانشاه برگزار شد، شبکه افلاک لرستان با مجموعه عروسکی«سفرهای چی باد» خوش درخشید.

كسب تنديس و ديپلم افتخار بهترين مجموعه عروسكی توسط تهيه كننده مجموعه ، امير محمد يمينی كسب تنديس و ديپلم افتخار بهترين كارگردانی و كسب تنديس و ديپلم افتخار بهترين دستاوردهای فنی توسط كارگردان مجموعه ، احمد نيك كار ، از جوایزی است که به این مجموعه تعلق گرفته است. همچنین این اثر در دو بخش بهترین فیلمنامه عروسکی و بهترین موسیقی متن عروسکی کاندید دریافت جایزه شد.

مجموعه عروسکی«سفرهای چی باد»به نویسندگی و کارگردانی احمد نیک کار و تهیه کنندگی امیر محمد یمینی، از تولیدات سیمای مرکز لرستان است. که کودکان را با جاذبه های تاریخی و گردشگری استان لرستان در قالب جذاب عروسکی و با میان برنامه های طنز موشن گرافیک، بیشتر آشنا می کند.

"چی باد"(در گویش لری به معنای مثل باد) پسر بچه ای کنجکاو است که به زبان زیبای بختیاری صحبت می کند و در لابلای کتابخانه قدیمی در کارگاه جاجیم بافی پدر بزرگ خود ،دفترچه ای که پر از خاطرات و نقاشی های پدر بزرگ در سفرهایی که در نوجوانی به نقاط مختلف داشته است را پیدا می کند و تصمیم می گیرد تا همه آن مکانها را از نزدیک ببیند و اولین سفرش را از "کاروانسرای چمشک " آغاز می کند. در این سفرها و ماجراجویی ها ،اتفاقات هیجان انگیز و جذابی برای چی باد پیش می آید که مخاطبان و بینندگان را با خود همراه می کند.

امیر محمد یمینی تهیه کننده این مجموعه تاکنون تهیه کنندگی و کارگردانی بیش از ۱۲ مجموعه عروسکی،سریال وانیمیشن را در کارنامه خود دارد. همچنین احمد نیک کار که فارغ التحصیل کارگردانی از دانشگاه صدا وسیما و مدرس دانشگاه می باشد تا کنون در چندین جشنواره ملی و بین المللی موفق به دریافت جوایزی شده است .

عوامل مجموعه عروسکی چی باد به شرح ذیل است:

نویسنده و کارگردان:احمد نیک کار،تهیه کننده:امیرمحمد یمینی، صداپیشگان:رضا طرهانی نژادـ لیلا محمدی، عروسک گردانان: پژمان ساکی ـ مریم ولی پور ـ شراره شیدایی، طراحی و ساخت عروسک: سحر بیرانوند، انیماتور: میلاد تابان، طراح موشن گرافیک: مهرنوش بیرانوند، موسیقی: امین حجتی .

درخشش شبکه افلاک لرستان با مجموعه عروسکی«سفرهای چی باد» در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی کرمانشاه درخشش شبکه افلاک لرستان با مجموعه عروسکی«سفرهای چی باد» در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی کرمانشاه درخشش شبکه افلاک لرستان با مجموعه عروسکی«سفرهای چی باد» در دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی کرمانشاه
  1398/04/25
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.