صفحه اصلی> اخبار مراکز

۵ مقاله برتر همایش قرآن‌پژوهی در اردبیل معرفی شدند

۵ مقاله برتر همایش قرآن‌پژوهی در اردبیل معرفی شدند


  دبیر همایش علمی استانی قرآن‌پژوهی موسسه نور مبین گفت: ۴۱ مقاله در طی دو ماه و نیم به این همایش ارسال شد و ۵ مقاله برتر همایش مورد تجلیل قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ولی پورعلی صبح امروز در همایش علمی استانی قرآن‌پژوهی که در سالن عطامهر برگزار شد، اظهار کرد: همایش علمی استانی قرآن‌پژوهی نور مبین در ۱۲ محور علمی برگزار شد که ۴۱ مقاله از سوی شرکت‌کنندگان به دبیرخانه این همایش ارسال شد.

وی افزود: از ایت تعداد خواهران ۲۴ مقاله و برادران ۱۷ مقاله ارسال کردند که ۳ مقاله برتر در این همایش ارائه شدو هم‌چنین از ۵ مقاله برتر ارسالی تجلیل به عمل آمد.

دبیر همایش علمی استانی قرآن‌پژوهی نور مبین با اشاره به ارزش و اهمیت والای قرآن کریم گفت: به جرأت می‌توان گفت هیچ تفکری در بین مذاهب، مکاتب و دیگر دیدگاه‌ها همانند قرآن کریم به زندگی بشر نپرداخته است و دین اسلام بیشتر از دیگر ادیان عقلانیت و تفکر را مورد توجه خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: همایش علمی استانی قرآن‌پژوهی با اهداف مختلف از قبیل جمع‌آوری مقالات علمی مورد نیاز موسسه، معرفی سبک زندگی قرآنی، رواج قرآن‌پژوهی در منطقه و ... برگزار شد و تمامی این اهداف محقق گردید.

پورعلی عنوان کرد: انسان اگر در زندگی خود با قرآن مأنوس باشد قطعا در زندگی از آرامش روان بالایی برخوردار خواهد شد و قرآن کریم در تمام جوانب زندگی بشر مطالب بی‌نظیری را ارائه کرده است.

وی گفت: موسسه نور مبین با استعانت از خداوند در نظر دارد برنامه‌های قرآنی بیش‌تری را در ابعاد مختلف برگزار کند و امیدواریم خداوند متعال در تمامی لحظات زندگی ما را در سایه و پناه قرآن قرار دهد.
  1398/04/25
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.