صفحه اصلی> اخبار مراکز

افزايش همكاري ها ميان دانشگاه شيراز و صدا و سيماي مركز فارس

افزايش همكاري ها ميان دانشگاه شيراز و صدا و سيماي مركز فارس


  در نشست مشترك دكتر حميد نادگران، رئيس دانشگاه شيراز و آقاي سيد تقي سهرابي، مديركل صدا و سيماي مركز فارس بر همكاري مشترك ميان دو مجموعه تاكيد شد . مديركل صدا و سيماي مركز فارس در اين نشست گفت : انجام برنامه هاي پژوهش محور براي مانايي پيام در ذهن مخاطب ضروري است و بنابراين صدا و سيما اين مهم را در دستور كار خود قرار داده است.

وي افزود : صدا و سيما در يك دهه اخير به بحث پژوهش توجه ويژه اي داشته و هم از نظر محتوايي و هم از نظر جذب نيروي انساني متخصص سعي كرده كه برنامه هاي پژوهش محور را گسترش دهد.

آقاي سهرابي با دسته بندي برنامه هاي صداوسيما به سه قسمت '' سرگرمي، اطلاع رساني و آموزشي'' اظهار داشت: بحث توليد محتوا يكي از مهم ترين نيازهاي امروز رسانه به شمار مي رود و دانشگاه ها و حوزه هاي علميه مي توانند براي خلق محتواي اثر بخش صدا و سيما و ساير رسانه ها را ياري نمايند.

مدير كل صدا و سيماي مركز فارس اعلام كرد: اين آمادگي براي وجود دارد كه اساتيد و صاحبنظران دانشگاهي در برنامه هاي رسانه ملي حضور يابند و به بيان ديدگاه ها و نظرات خود بپردازند.

حجت الاسلام والمسلمين نيري، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه شيراز هم در اين نشست با اشاره به ويژگي هاي شخصيتي شهيد حاج قاسم سليماني اظهار داشت : ضروري است كه در قالب برنامه هاي مختلف علمي، فرهنگي و هنري مكتب سليماني تبيين شود.

وي از همكاري صدا و سيماي مركز فارس در پوشش رسانه اي برنامه هاي فرهنگي مذهبي دانشگاه شيراز قدرداني كرد .

حجت الاسلام و المسلمين نيري پيشنهاد داد : براي همكاري موثر و گسترش همكاري ها ميان دانشگاه شيراز و صدا و سيماي مركز فارس ، اتاق فكر مشترك ايجاد شود.

وي افزود : تشكيل اتاق فكر زمينه اي فراهم مي سازد كه توليدات صدا و سيما با همكاري فرهيختگان دانشگاهي ساخته شود و درباره مسائل مختلف از جمله آسيب هاي اجتماعي و چالش هاي فراروي جامعه بحث و تبادل نظر صورت گيرد .

دكتر عليرضا افشاري فر قائم مقام رئيس دانشگاه شيراز و معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي اين دانشگاه نيز در نشست مشترك با مسئولان صدا و سيماي مركز فارس با ابراز خوشحالي از رويكرد پژوهش محور در برنامه هاي صدا و سيما اظهار اميدواري كرد : از ظرفيت هاي فراوان دانشگاه شيراز در رسانه به خوبي استفاده شود.

وي اظهار داشت: حضور بيش از ۷۰۰ عضو هيئت علمي و بالغ بر 7 هزار دانشجوي كارشناسي ارشد و دكترا در دانشگاه شيراز فرصت مناسبي را فراهم آورده كه با همكاري رسانه ملي مي تواند به نفع استان و كشور استفاده شود .

در انتهاي اين مراسم ، مدير كل صدا و سيماي مركز فارس با اهداي لوح از حضور موثر حجت الاسلام و المسلمين نيري، در برنامه هاي توليدي صدا و سيماي مركز فارس قدرداني كرد .
  1398/12/03
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.