صفحه اصلی> اخبار مراکز

سیستان و بلوچستان_ برگزاری گردهمایی دانشجویان و فرهیختگان اهل سنت کشور در زاهدان

سیستان و بلوچستان_ برگزاری گردهمایی دانشجویان و فرهیختگان اهل سنت کشور در زاهدان

    


این مراسم طی سه روز از چهارشنبه، 20 اسفند با حضور مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت و مدیر دارالعلوم مسجد مکی زاهدان، شیخ محمد صالح پردل از علمای اهل سنت بندرعباس، مفتی محمدقاسم قاسمی مدرس حوزه علمیه و جمعی از علمای اهل سنت مناطق مختلف کشور برگزار شد.
در این مراسم علما و اندیشمندان اهل‌سنت با توجه به اهانت‌‌های اخیر دشمنان نسبت به ساحت مقدس پیامبر اسلام، به بررسی و تبیین جنبه‌های مختلف سیرة نبوی و همچنین ریشه‌یابی اهانت دشمنان به مقدسات اسلامی پرداختند.
مفتی محمد قاسم قاسمی، مدرس دارالعلوم مکی زاهدان در این مراسم با بیان این‌که اعتدال و میانه‌روی از اصول محوری زندگی پیامبر(ص) بوده است، افزود: قبل از پیامبر بزرگوار اسلام مثله رواج داشت، گوش، بینی و اعضای مخالفان را می‌بریدند و بعد آن‌ها را می‌کشتند، اما پیامبر رحمت مسلمانان را به‌شدت از این کار نهی کردند.
وی همچنین برخورد نیکوی پیامبر(ص) با مشرکان در فتح مکه را نمونه دیگری از اعتدال و میانه‌روی ایشان در برخود با مخالفان عنوان کرد.
مفتی حوزه علمیه اهل سنت زاهدان با اشاره به طرح شعار « نظم نوین جهانی» از سوی جهان غرب، گفت: چندی پیش شما این شعار غرب را شنیدید که فریاد بر آوردند « ما به جهان نظم‌نوین خواهیم داد» این عنوان گرچه پرجاذبه است، ولی می‌خواهند تحت این عناوین جهان را زیر سلطه خود درآورند.
قاسمی اظهار کرد: غربیان می‌خواهند فرعونیت نوینی به جهان عرضه کنند. این همان استعمار قبلی است که اکنون تغییر نام داده است، زیرا ترفند عجیب غرب، تبدیل عناوین است.

  24/12/1393
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.