صفحه اصلی> اخبار مراکز

کیش _ همایش بین المللی «تدکس کیش»

کیش _ همایش بین المللی «تدکس کیش»


    
اين همايش با برگزاري جلسات سخنراني و كارگاههاي تخصصي در حوزه هاي كارآفريني ، محيط زيست و تفكر خلاق به مدت چهار روز ميزان نخبگان ، صاحبان ايده و علاقه مندان می باشد.

    

برگزاري كارگروه تخصصي كارآفريني با حضور روساي دانشگاههاي برتر ايران يكي از پربارترين نشست هاي برگزار شده در مدت زمان برگزاري اين همايش بود.

در اين همایش بين المللي بيش از 25 سخنران برجسته از ایران و ديگر کشورهای جهان از جمله آمریکا، کانادا، چین ، فرانسه ، انگليس ، آفريقاي جنوبي و استرالیا با موضوعاتي مانند کسب و کار، فناوری های جدید و نوين مانند چاپ هاي سه بعدي ، تغییرات اجتماعی تأثیر گذار، توسعه ی پایدار، طراحی و هنر و جاده ابريشم نوين سخنرانی كردند.

بیش از 800 شرکت کننده در این همایش از سخنرانی های بسیاری از افراد موفق از اقشار مختلف جامعه مانند یک نقاش و تاجر استفاده کردند و ایده های جدیدی را کسب کردند که ممکن است آنها را به افرادی جریان ساز در جامعه تبدیل کند.

در این همایش، صاحبان کسب و کارهای موفق اجتماعی که نفع مالی یا معنوی فعالیت شان به طور مستقیم یا غیر مستقیم به جامعه می رسد و یا نو آوران نوپا که تنها ایده ای خلاقانه و طرحی برای پیاده سازی در ذهن دارند شرکت می کنند و کار آفرینانی که به دنبال سرمایه گذار هستند یا نیاز به آموزش هایی در خصوص چگونگی مدیریت و توسعه کسب و کار دارند از برنامه های آن بهره مند شدند.

شایان ذکر است تدکس کیش، رویدادی چهار روزه با مضمون " آستانه تحول" است که در دو روز به کنفرانس اصلی اختصاص داشته و دور روز قبل و بعد از همایش به برگزاری کارگاههای آموزشی اختصاص داشت.

برندگان جایزه تدکس کیش در سه حوزه شركت هاي نوپا، شركت هايي كه نفع مالی یا معنوی براي جامعه دارند و جوانان نوآور با ايده هاي نوين و داراي طرح اجرايي که اسامی آنها طی برگزاری همایش اعلام خواهد شد، در دوره یک تا سه ماهه شتاب دهنده های (Startup) کسب و کار داخلی و خارجی شرکت می کنند.

تدکس یک رویداد غیرانتفاعی است که تمام مراحل آن توسط داوطلبانی که از داخل و خارج از ایران گرد هم آمده اند انجام می شود.

تدکس ها رویدادهایی هستند که با مجوز بنیاد بين المللي TED برگزار می شود تا ایده های بیشتری، فرصت انتشار داشته باشند.

ويدئوهاي سخنراني هاي انجام شده در همايش تدكس كيش در وب سايت اصلي بنياد بين المللي تدكس منتشر و فرصت بيشتري براي انتشار ايده هاي جديد و نوآورانه جوانان ايراني فراهم خواهد كرد.

    
سازمان منطقه ازاد کیش     

  

  1394/03/23
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.