صفحه اصلی> اخبار مراکز

بوشهر _ آغاز فعالیت کارگروه علم در استان بوشهر

بوشهر _ آغاز فعالیت کارگروه علم در استان بوشهر


امام‌ جمعه بوشهر گفت: برای برنامه‌ریزی در راستای تقویت بنیه علمی وآموزشی دانش‌آموزان استان بوشهر کارگروه علم دراستان بوشهر فعالیت خود را آغاز کرده است.
    

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با مدیرکل و مسئولان آموزش‌ و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه آموزش و پرورش یک نهاد مهم و تاثیرگذار در جامعه است، اظهار داشت: نسل‌های آینده که به عنوان متولیان جامعه محسوب می‌شوند توسط آموزش و پرورش تربیت می‌شوند که این مهم نقش این نهاد تربیتی و آموزشی را در جامعه نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه باید مسائل و مشکلات آموزش و پرورش در اولویت حل شود، تصریح کرد: توجه به زیرساخت‌های فیزیکی از جمله فضاهای آموزشی یکی از مهم‌ترین زیرساخت توسعه و پیشرفت است که باید مورد توجه جدی مسئولان قرار بگیرد.

امام ‌جمعه بوشهر از فعالیت کارگروه علم در استان بوشهر خبرداد و گفت: برای برنامه‌ریزی در راستای تقویت بنیه علمی و آموزشی دانش‌آموزان استان بوشهر و تعیین استراتژی ارتقاء کیفیت آموزشی کارگروه علم در استان بوشهر فعالیت خود را آغاز کرده است.

صفایی بوشهری با اشاره به جایگاه استان بوشهر در انرژی هسته‌ای بیان کرد: نخستین نیروگاه اتمی کشور در استان بوشهر راه‌اندازی شده که در این راستا باید مدرسه هسته‌ای و مدرسه فنی و حرفه‌ای هسته‌ای در استان بوشهر راه‌اندازی شود.

وی با تاکید بر راه‌اندازی مجتمع بزرگ آموزشی افزود: برای توسعه رشد کیفی دانش‌آموزان و بهره‌مندی همه دانش‌آموزان از امکانات آموزشی با کیفیت ساخت مجتمع بزرگ آموزشی در بوشهر مورد توجه است که امید است این مهم زمینه افزایش جایگاه استان بوشهر در قبولی کنکور فراهم سازد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش گفت: این سند که یک سند راهبردی است، باید به‌ویژه در حوزه فرهنگی و پرورشی اجرایی شود.


  1394/05/03
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.