صفحه اصلی> اخبار مراکز

بوشهر _ استاد بوشهری، دانشمند برتر جهانی شد

بوشهر _ استاد بوشهری، دانشمند برتر جهانی شد


دکتر عبدالکریم زارع استاد دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر از سوی موسسه اطلاعات علمی بین‌المللی ISI به‌عنوان دانشمند بین‌المللی و یک درصد دانشمندان برتر جهان معرفی شد.     

دکترعبدالکریم زارع استاد دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر از سوی موسسه اطلاعات علمی بین‌المللی ISI به‌عنوان دانشمند بین‌المللی و یک درصد دانشمندان برتر جهان معرفی شد.

دکتر عبدالکریم زارع عضو هیئت‌ علمی دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر به دلیل کسب تعداد معین ارجاع به مقالات منتشرشده در پایگاه اطلاعات علمی Web of science براساس آستانه‌های مشخص‌ شده برای هر گرایش علمی، به‌عنوان دانشمند بین‌المللی و یک درصد موسسه ISI انتخاب شد.

موسسه اطلاعات علمی ISI که یک مرجع معتبر علمی بین‌المللی است، همه‌ساله با ارزیابی و بررسی تحقیقات انجام‌ شده و مقالات علمی منتشرشده از سوی دانشمندان کشورهای مختلف دنیا و امتیازدهی به سطح علمی و فعالیت آنها، دانشمندان برتر جهان را انتخاب و معرفی می‌کند.

معیار ورود به فهرست دانشمندان یک درصد برتر در هر گرایش علمی، کسب تعداد معین ارجاع به مقالات منتشرشده در پایگاه اطلاعات علمی Web of science بر اساس آستانه‌های مشخص‌ شده برای هر گرایش علمی است که بر اساس مقایسه میانگین ارجاعات مقالات در 11 سال گذشته که نشان از کیفیت مقالات چاپ‌ شده است، اقدام به معرفی بهترین‌ها می‌کند.

تاکنون حدود 70 دانشمند و استاد دانشگاه‌های ایران در رشته‌های مهندسی، شیمی، کامپیوتر، علوم پزشکی و داروسازی در فهرست دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفته‌اند.

وی تاکنون موفق به چاپ 140 مقاله ISI در زمینه شیمی آلی (تهیه نانوکاتالیست‌ها، مایعات یونی و اسیدهای جامد و کاربرد آن‌ها برای کاتالیز کردن واکنش‌های آلی، ارائه روش‌های جدید برای تهیه مواد آلی، تحقیق درباره واکنش‌‎های شیمی سبز، بدون حلال و چند جزئی و ...) شده است.


  1394/07/11
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.