صفحه اصلی> اخبار مراکز

شیراز _ برگزاري همايش بين المللي اهل البيت (عليهم السلام) و توليد علم در دانشگاه شيراز

شیراز _ برگزاري همايش بين المللي اهل البيت (عليهم السلام) و توليد علم در دانشگاه شيراز


خستين "همايش بين المللي اهل البيت عليهم السلام و توليد علم" به مدت 2 روز با حضور اساتيد ، دانشجويان و پژوهشگران سراسر كشور در تالار علامه جعفري دانشكده الهيات و معارف اسلامي دانشگاه شيراز برگزار شد.
    

مراسم افتتاحيه با پخش پيام ويديويي آيت الله جوادي آملي به اين همايش آغاز گرديد.

اين مرجع تقليد و مفسر قرآن كريم در اين پيام با تاكيد بر اين كه در اسلام و روايات رسيده از اهل بيت (ع)، توليد علم با هدف تامين امنيت و امان جامعه مدنظر است، اظهار كرد: هرگز خونريزي، جامعه را اداره نمي كند و از اين رو، توليد علم براي كشتار جامعه مقصود و هدف نمي تواند قرار گيرد.

آيت الله جوادي آملي افزود: دين به ما گفته است كه ما به پيامبراني كه قدرت داديم چگونه قدرت داديم و چگونه توليد علم كردند و چگونه از علم توليد شده بهره امنيتي براي صيانت و سلامت بردند، از اين رو در نگاه دين اسلام، ساخت سلاح هاي كشتارجمعي حرام است، چه رسد به بكارگيري آنها.
ين مرجع تقليد اظهار كرد: آنچه بشر را گرفتار جنگ جهاني اول، دوم، اضطراب و جنگ هاي نيابتي كرد، براي آن است كه خود و جهان را نشناخت و از اين رو، نخستين علمي را كه بايد او توليد كند، علم انسانيت است كه مي گويد انسان چيست و در مصاف او با مرگ، آيا مرگ پوسيدن است يا از پوست به درآمدن است؟ آيا انسان پيروز است يا مرگ پيروز است؟

آيت الله جوادي آملي با اشاره به اهميت توليد علم در روايات رسيده از اهل بيت (ع) گفت: امروز دو وظيفه فراروي ما است، يكي توليد علم و ديگر اين كه علم توليد شده صائب و صالح باشد و در مسير صحيح به كار گرفته شود.
    
واحد پژوهش صداوسیمای مرکز فارس     


  1394/08/23
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.