صفحه اصلی> اخبار مراکز

کیش _ دومین جشنواره پژوهشی پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران

کیش _ دومین جشنواره پژوهشی پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران


در این جشنواره طرح ها و پایان نامه های دانشجویان پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

معرفی توانمندی ها، پیشنهادها و ابتکارهای دانشجویان به بخش خصوصی به منظور بهره برداری از این طرح ها در راستای توسعه کشوراز جمله جزیره کیش ، ارج نهادن به تلاشهای پژوهشگران، مخترعان ، مبتکران و ایجاد بستر مناسب برای تعالی و توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی ، آشناسازی و عمق بخشی آگاهی جامعه نسبت به توانمندی نسل جوان و شناسایی و معرفی دیدگاه های پژوهشگران از اهداف برگزاری این جشنواره است .

همچنین تشویق پژوهشگران به تولید علم و فن آوری و ایجاد شرایط مناسب برای هدایت استعدادهای جوان ، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فن آوران با دستگاه اجرایی در راستای تقویت ارتباط دانشگاه و جامعه، اشاعه فرهنگ پژوهش و فن آوری ، ایجاد زمینه لازم برای رشد و شکوفایی ظرفیت های علمی موجود و دستیابی به اقتصاد پویا و دانش محور در جهت تبیین اقتصاد مقاومتی و تجلیل از آثار علمی-پژوهشی برتراز دیگر اهداف این جشنواره به شمار می رود .

دانشجویان پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران ، در این نمایشگاه در گروه های مختلف فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری، هنر، زبان، معماری و طرح ها، پایان نامه ها و ایده های خود را در قالب مقاله، پوستر و ماکت به بازدید کنندگان ارایه کرده اند.

تجلیل از طرح ها و پایان نامه های برتر پژوهشی دانشجویان ، برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی از برنامه های دیگر دومین جشنواره پژوهشی پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران است.همچنین در این نمایشگاه غرفه های ، صدا و سیمای جزیره کیش، سازمان منطقه آزاد کیش، بنیاد علم، علوم انسانی، علوم پایه، علوم فنی و مهندسی، هنر، علوم اجتماعی و رفتاری، رباتیک، کتابخانه دانشگاه تهران، پروژه های مربوط به جزیره کیش به ارائه خدمات می پردازند.

همزمان با افتتاح این جشنواره درروز سه شنبه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشجویان از 25 تا 28 آذر ماه در دو نوبت صبح از ساعت 9 تا 12 و عصر از ساعت 14 تا 19 در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران جزیره کیش پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود. این نمایشگاه روز جمعه به کار خود پایان می دهد.     


  1394/10/05
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.