صفحه اصلی> اخبار مراکز

اهتمام به سبک زندگي، يکي از اولويّت‌هاي رسانه ملّي بويژه در استان‌هاست

اهتمام به سبک زندگي، يکي از اولويّت‌هاي رسانه ملّي بويژه در استان‌هاست


مراسم تقدير از پژوهشگران و پرسشگران مرکز صداوسيماي فارس، با حضور دکتر طارمي، قائم‌مقام مرکز تحقيقات؛ عبدالملکي، مديرکلّ پژوهش استان‌ها و خارج از کشور مرکز تحقيقات؛ صادقي،‌ مديرکل سياسي و انتخابات استانداري فارس؛ کشفي، مدير کلّ مرکزفارس؛ کاظمي، مدير هماهنگي  و پشتيباني پژوهش‌هاي اداره کلّ پژوهش‌ استان‌هاي مرکز تحقيقات، و مديران و کارکنان اين مرکز، روز يک‌شنبه، هفدهم شهريورماه سال‌جاري، در سالن اجتماعات مرکز فارس برگزار شد.
قائم مقام مرکز تحقیقات با بيان اهمّيّت فعّاليّت‌هاي پژوهشي در ارتقاي برنامه‌هاي رسانه ملّي گفت: امروزه مخاطبان منفعل نيستند، بلكه گزينشگر و فعّال‌اند و به شبكه‌هاي مختلف دسترسي دارند. از اين‌رو، حوزه پژوهش در شناسايي سليقه و نياز مخاطبان براي توليد برنامه‌ها، معرّفي مؤلّفه‌هاي سبک زندگي اسلامي و هدایت افکار عمومی، نقش بسيار مؤثّري دارد.
  دکتر طارمي با ارزيابي مثبت از جايگاه پژوهش در پشتيباني از توليدات برنامه‌اي، تأکيد کرد: اگر توليدات صداوسيما مبتني بر اصول و ارزش‌هاي انساني، اسلامي، جامعه‌شناختي و پژوهش‌محور نباشد، هدف گذاري‌ها به نتيجه نمي‌رسد. پژوهشگران رسانه ملّي با عملکرد فعّال و پوياي خود به برنامه‌ريزان و برنامه‌سازان در عرصه رقابت رسانه‌اي کمک مي‌کنند و بي‌توجّهي به دستاوردهاي پژوهشي درخصوص مسائل فرهنگي، اجتماعي و سياسي موجب تصميم‌گيري‌هاي غلط خواهد شد.
  قائم‌مقام مرکز تحقيقات در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به موفّقيّت مرکز تحقيقات صداوسيما در پيش‌بيني ميزان مشارکت در انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري که خردادماه امسال برگزارشد، گفت: بيش از 1100نفر پرسشگر در سراسر كشور در اجراي نظرسنجي مرکز تحقيقات صداوسيما فعّاليّت داشتند و واحد آموزش و پژوهش مرکز فارس، در ميان 32 مركز صداوسيما، مرکز برتر كشور شناخته شد.


محمّد باقر کشفی، مدير کلّ مرکز صداوسيماي فارس نيز، در سخنانی در اين مراسم، اظهار کرد: رویکرد پژوهشي در برنامه‌سازي، ارتقاي فرهنگ اسلامي- ايراني و خواست و انتظار مخاطبان در تولید و پخش برنامه‌ها از رسانه ملّی است.
مدیرکلّ صداوسیمای مرکز استان فارس تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار نظرسنجی‌ها، بیش از 75 درصد مردم از عملکرد صداوسیماي مرکز، 70 درصد از بخش خبر و نیز 96 درصد از برنامه خوشا شیراز و 85 درصد از برنامه خانواده راضی بوده‌اند. وی خاطرنشان کرد: با توجّه به جاذبه‌هاي مختلف استان بويژه به‌لحلظ گردشگری، شعر، فرهنگ و ادب و پزشکي، لازم است از این ظرفیّت‌ها در ساخت برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی استفاده کرد.
ابوالحسن کرمی، مدير آموزش و پژوهش مرکز فارس، در حاشیه آیین تقدیر از واحد پژوهش صداوسیمای مرکز فارس، با معرّفي عملکرد اين واحد در اجراي طرح‌هاي پژوهش برنامه‌اي و پيمايشي براي انتقال ديدگاه‌هاي مخاطبان و افزايش کيفيّت توليدات برنامه‌سازان،‌ افزود: در يازدهمين انتخابات رياست جمهوري، بیش از 90 نفر در قالب گروه‌هاي نظرسنجی، در طول 9 ماه، سنجش نظرها و ديدگاه‌هاي مردم نقاط مختلف استان را برعهده داشتند و در گزارش جمع‌بندی نهايي، حضور بیش از 70 درصدی مردم در این انتخابات پیش‌بینی شد.

 


 

  17/06/1392
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.