صفحه اصلی> اخبار مراکز

رشت _ استقبال بیش از ۲۱ هزار گردشگر نوروزی از طرح آرامش بهاری در آستارا گیلان

رشت _ استقبال بیش از ۲۱ هزار گردشگر نوروزی از طرح آرامش بهاری در آستارا گیلانسرپرست اداره اوقاف و امور خیریه آستارا از استقبال بیش از ۲۱ هزار نفر از گردشگران و زائران نوروزی از طرح آرامش بهاری خبر داد.
جمشید مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آستارا، با بیان این‌که طرح آرامش بهاری با هدف تبدیل اماکن مذهبی به قطب‌های فرهنگی و گردشگری در جوار آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) تا 14 فروردین برپا بود، اظهار داشت: تا به امروز بیش از 21 هزار نفر از زائران و گردشگران داخلی و خارجی از برنامه‌های این طرح استقبال کرده اند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه آستارا با اشاره به برگزاری مسابقه قرآن بخوان و جایزه بگیر در غرفه کودک، تصریح کرد: به هفت هزار و 300 نفر از شرکت کنندگان در این مسابقه، جوایز نفیس فرهنگی اهدا شد.

مهدوی از حضور 20 نفر از زائران خارجی در خیمه‌های معرفت، یاد کرد و گفت: روحانیون و مبلغین مستقر در خیمه، به سوالات و شبهات شرعی گردشگران داخلی و خارجی پاسخ دادند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه آستارا به برنامه‌های غرفه همه واقف باشیم اشاره کرد و افزود: با توزیع بیش از سه هزار بروشور، در این غرفه گردشگران و زائران نوروزی با اماکن متبرکه این شهرستان و آثار وقف در زندگی اسلامی آشنا شدند.

مهدوی از اختصاص آستان امامزادگان به ستاد اسکان زائران نوروزی یاد کرد و گفت: 250 خانوار نیز در زائرسرا و حسینیه امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) اسکان داده شده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آستان امام‌زادگان ابراهیم و قاسم(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) در هفت کیلومتری جاده آستارا به تالش در روستای کانرود قرار دارد.

    
    


  1395/01/18
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.