صفحه اصلی> اخبار مراکز

سمنان _ ایجاد هسته پژوهش در کانون‌های مساجد استان سمنان

سمنان _ ایجاد هسته پژوهش در کانون‌های مساجد استان سمنان


مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از ایجاد هسته‌های پژوهش در این کانون‌ها در سراسر استان سمنان خبر داد.
حجت الاسلام محمدرضا حدادیان امروز در جمع خبرنگاران در ستاد مرکزی دبیرخانه نظارت بر کانون‌های مساجد استان سمنان اظهار داشت: هسته های پژوهش در کانون‌های مساجد استان سمنان که به صورت غیر منسجم از گذشته وجود داشت نیز ساماندهی و به روز رسانی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ارتباط‌گیری بیشتر با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان و نیز نظارت بر اجرای طرح‌های تخصصی و استانی از دیگر دبیرخانه نظارت بر این کانون‌هاست عنوان کرد:آشنایی مدیران کانون های مساجد استان سمنان با مدیریت فرهنگی و برنامه های آموزشی پژوهشی فرهنگی دبیرخانه و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مدیران این کانون‌ها از جمله رسالت‌هایی است که دبیرخانه کانون‌های مساجد استان سمنان آن را انجام می‌دهد.
به گفته مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، به روز رسانی اطلاعات مدیران در حوزه مسائل فرهنگی اجتماعی آموزشی، آشنایی با شیوه حل مشکلات و معضلات محله و منطقه، تبیین جایگاه کانون در محله و منطقه و نیز القای روحیه جهادی از دیگر وظایف این دبیرخانه است.
حدادی با بیان اینکه در این راستا 6 وظیفه مهم بر عهده دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان قرار گرفته است تصریح کرد:برنامه های ویژه ای را در حوزه های اقتصاد مقاومتی، جمعیت، خانواده، بصیرت، کارآفرینی، امربه معروف و نهی از منکر در استان سمنان تدارک دیده‌ایم که کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان به کمک ما می‌آیند تا آن را انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه 221 کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان سمنان فعالیت می‌کند از عضویت بیش از 14 هزار نفر در این کانون‌ها خبر داد و از این تعداد، 81 کانون فرهنگی و هنری مساجد در روستاهای استان سمنان واقع شده است.
مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان عنوان کرد: شهرستان شاهرود با 48 کانون بیشترین سهم و میامی با 13 کانون مساجد کمترین سهم را در میان شهرستان استان سمنان دارند.

  1395/01/30
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.