صفحه اصلی> اخبار مراکز

يزد- یزد استان برتر از نظر سلامت انتخابات شناخته شد

يزد- یزد استان برتر از نظر سلامت انتخابات شناخته شد


محمدعلی طالبی در جمع هیات های اجرایی، نظارت، بازرسی و اعضای کمیته مرحله دوم انتخبات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان خاتم به تعامل سازنده بین این هیات هااشاره کرد و افزود: از زمان شروع برنامه ریزی تعامل بین عوامل اجرایی و نظارت برقرار بود و در این زمینه نیز در زمان انتخاب کمترین رد صلاحیت صورت گرفت.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد خاطرنشان کرد: با تکیه بر اعتماد بر عوامل اجرایی و نظارت در انتخابات، آموزش های لازم و به موقع، بکارگیری افراد شایسته و باتجربه توانستیم انتخابات سالمی را در هفتم اسفند ماه برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه در انتخاب فرمانداران و بخشداران در دولت تدبیر و امید کسانی انتخاب شدند که در مسئولیتها قبلی تجربه برگزاری انتخابات را داشته اند و از تجربه کافی و وافی برخوردار بوده اند اظهار کرد: انتخابات مرحله اول دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان با صلابت و امنیت کامل و بر اساس موازین و معیارهای قانونی به خوبی برگزار شد.
وی از بیشترین نرخ حضور مردم در در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مقایسه با دوره های قبل در استان خبر داد.
این مسئول با بیان آمادگی کامل در برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: تغییرات در این دوره کم است و همچنین واجدین شرایط از تاریخ 10/2/1377 و قبل از این تاریخ می توانند رای دهند همچنین کسانی که در دور قبل در همین حوزه انتخابیه رای داده اند شرایط رای دهی در این حوزه را دارند.
وی شروع تبلیغات داوطلبان را از ساعت 8 صبح پنجشنبه یکم ادریبهشت تا ساعت 24 روز نهم اردیبهشت اعلام داشت.
در ابتدای این نشست همچنین فرماندار خاتم با اشاره به اینکه در دور اول انتخابات هیچگونه خللی در بحث انتخابات وجود نداشت گفت: دستگاه های اجرایی با بی طرفی به وظایف خود کردند.
محمد زاده رحمانی مشارکت مردم شهرستان در انتخابات را 74 درصد اعلام و اظهار امیدواری کرد در دور دوم نیز با حضور حداکثری مردم انتخاباتی سالم و باشکوه را شاهد باشیم.
وی تعداد شعب اخذ رای در شهرستان را 36 شعبه بیان کرد و گفت: 20 شعبه در بخش مرکزی، 16 شعبه در بخش مروست است که از این تعداد 11 شعبه سیار و بقیه ثابت است.
زاده رحمانی اظهار کرد: امید داریم با تعامل و همکاری، انتخابات خوبی را در مرحله دوم با سلامت کامل و رعایت اصل بی طرفی برگزار کنیم.
به گزارش ایرنا،دور دوم انتخابات دهمین دوره مچلس شورای اسلامی در حوزه بافق، مهریز، ابرکوه، بهاباد و خاتم دهم اردیبهشت برگزار می شود.
خاتم با 40 هزار نفر جمعیت در فاصله 240 کیلومتری زد واقع شده است.

  1395/02/04
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.