صفحه اصلی> اخبار مراکز

البرز _ تشکیل اولین جلسه اتاق فکر مرکز البرز با موضوع اقتصاد مقاومتی با رویکرد فرهنگی

البرز _ تشکیل اولین جلسه اتاق فکر مرکز البرز با موضوع اقتصاد مقاومتی با رویکرد فرهنگی


به همت واحد پژوهش مرکز البرز، اولین جلسه اتاق فکر مرکز البرز با موضوع «اقتصاد مقاومتی با رویکرد فرهنگی» و تبین نقش رسانه استانی دراین باره، روز دوشنبه سی ام فروردین برگزار شد.     به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز علی رامک مدیر کل صدا و سیمای مرکز البرز در این جلسه با بیان اینکه خروج از اقتصاد تک محصولی نفت و تکیه بر درآمدهای مالیاتی و صادراتی و صرفه جویی در انرژی و هزینه ها در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر است گفت : سال هاست که رهبر معظم انقلاب اسلامی براین موضوع راهبردی تاکید دارند و امسال نیز با جدیت، صراحت و تاکید بیشتری به عنوان شعار سال مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه باید نگاه رسانه ای در حوزه فرهنگ به اقتصاد داشته باشیم از آمادگی صدا و سیمای مرکز البرز در برنامه سازی و همکاری با دستگاه های اجرایی استان در این خصوص خبر داد و افزود : امسال با برنامه ریزی لازم تهیه و پخش برنامه با محوریت اقتصاد مقاومتی در رسانه استانی صورت خواهد گرفت .

کامکار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هم در این نشست به نقش تاثیرگذار رسانه ملی و استانی اشاره کرد و گفت : اقتصاد مقاومتی به مفهوم اقتصاد ریاضتی نیست بلکه از آسیب رسانی به اقتصاد جلوگیری کرده و زمینه را برای استقلال کشور مهیا می کند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنی مقاومت در مقابل تهدیدات است گفت باید با شناسایی ظرفیتها و پتانسیلهای موجود و برنامه ریزی دقیق تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی با تأکید براینکه یکی از راههای رسیدن به اقتصاد مقاومتی تغییر سبک زندگی است گفت صدا و سیما به عنوان متولی اصلی امور فرهنگی در این زمینه نقش بسیار مهمی خواهد داشت .

کامکار با اشاره به ظرفیتهای بالای استان بخصوص در خصوص تولید دانش گفت در سال 94 در پارک علم و فناوری استان حدود 70 شرکت حاضربودند که 80 میلیارد تومان فروش داشتند .

کامکار با اشاره به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور و استان ها افزود : برخی از موارد مطرح شده در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در استان قابل اجرايي شدن است که ازآن جمله می توان به پرهیز از هدر رفت منابع مالی و پرهیز از واردات تضعیف کننده تولید داخلی اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید آستین ها را بالا زد گفت : زدودن قوانین دست و پاگیر یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در این راستا انجام شود.

وی نقش صدا و سیما را در اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار مهم و تاثیرگذار دانست .

تبلیغ مصرف تولیدات داخلی، ایجاد تولید بر محور صادارت ، بررسی راههای توسعه استان ، مزیت وجود فرودگاه پیام در استان ، توجه به صنایع دستی و ایجاد شهرک صنعتی صنایع دستی ، ایجاد شغل پایدار و بازار فروش نیز از جمله مهمترین مباحثی بود که در این نشست مدعوین به بیان آن پرداختند
    


  1395/02/04
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.