صفحه اصلی> اخبار مراکز

مشهد _ در سایه تعامل صدا و سیمای خراسان رضوی و بنیاد فرهنگی بین المللی امام رضا (ع)

مشهد _ در سایه تعامل صدا و سیمای خراسان رضوی و بنیاد فرهنگی بین المللی امام رضا (ع)ترویج فرهنگ رضوی و زیارت عمده ترین محور برنامه سازی رسانه استانی است لیکن لازم است دیگر مراکز فرهنگی کشور نیز به این عرصه جدی تر ورود پیدا کنند.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در دیدار مدیر عامل بنیاد فرهنگی بین المللی امام رضا (ع) و مسئولان بنیاد تأکید کرد: برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) یکی از اقدامات فرهنگی شاخص در خصوص نشر و ترویج فرهنگ رضوی است و صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی از طرح های قابل اجرا و مخاطب پسند در قالب تله فیلم، مستند، انیمیشن، نمایش و ... جهت برنامه سازی استقبال می کند.
محسن نصر پور معرفی کارشناسان برجسته از حوزه و دانشگاه به رسانه استانی را خواستار شد و گفت: شایسته است تجلیل از بزرگ خادم آستان قدس رضوی، مرحوم آیت ا... واعظ طبسی در برنامه ریزی جشنواره امسال در نظر گرفته شود.
وی تشکیل جلسه شورای عالی سیاستگذاری، پیگیری و تبیین تأثیر فراگیر فرهنگ رضوی با حضور رئیس رسانه ملی و مسئولان مرتبط را نیز پیشنهاد داد.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی بین المللی امام رضا (ع) نیز با ارائه گزارشی از برپایی جشنواره بین المللی امام رضا (ع) گفت: این جشنواره در 31 استان کشور و با مشارکت هشت کشور خارجی شروع به کار کرد و اینک 77 کشور خارجی حضوری فعال دارند.
سید جواد جعفری با تقدیر از همکاری همه جانبه رسانه ملی و صدا و سیمای خراسان رضوی در مراحل مختلف برپایی جشنواره، شناخت و آگاهی عموم مردم از فعالیت های بنیاد فرهنگی امام رضا (ع) و دهه کرامت را مرهون تلاش همکاران صدا و سیما و رویکرد همیاری این نهاد دانست و افزود: سطحی نگری در شناخت فرهنگ رضوی از آفت های ترویج است لذا نیازمند حمایت صدا و سیما، جهت عمق بخشیدن به معارف با رویکرد عقلانی – معنوی و شناساندان فرهنگ صحیح رضوی و زیارت هستیم.
وی تشکیل مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی را گامی مهم در عرصه بین المللی عنوان و تصریح کرد: ترجمه کتاب هایی در خصوص زندگی و سیره حضرت امام رضا (ع) و موضوعاتی مرتبط با سبک زندگی رضوی نیز در کارنامه فعالیت عرصه بین المللی بیناد فرهنگی بین المللی امام رضا (ع) است.
22/1/95     
    


  1395/02/12
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.