صفحه اصلی> اخبار مراکز

بوشهر -راه‌اندازی مرکز اسناد و مطالعات خلیج فارس در بوشهر

بوشهر -راه‌اندازی مرکز اسناد و مطالعات خلیج فارس در بوشهر


معاون پژوهشی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور از راه‌اندازی مرکز اسناد و مطالعات خلیج فارس در دانشگاه خلیج فارس بوشهر خبر داد.     

محمدرضا واعظ مهدوی در همایش بزرگداشت روز ملی خلیج فارس در بوشهر اظهار داشت: خلیج فارس دارای اهمیت بسیار زیادی در طول سال‌ها بوده است و هیچ‌کس منکر اهمیت خلیج فارس در بعد اقتصادی و انرژی نیست.
وی با اشاره به اینکه خلیج فارس به عنوان هویت ایران است، خاطرنشان کرد: وجود ذخایر نفت و گاز از موراد مهم در اهمیت اقتصادی خلیج فارس است که ایران به دومین کشور دارای ذخایر انرژی در جهان تبدیل شده است.
معاون پژوهشی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور همچنین به تاثیرگذاری خلیج فارس در بعد فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: خلیج فارس عاملی هویت‌زا است که در ایجاد ارتباط بین انسان‌ها نیز تاثیرگذار بوده است.
وی با اشاره به اینکه استان بوشهر مرکز خلیج فارس است، گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همایش‌ها، سیمنارها، جشنوارهای فرهنگی و تاریخی با موضوع خلیج فارس را برگزار خواهد کرد.
واعظ مهدوی از راه‌اندازی مرکز اسناد و مطالعات خلیج فارس در دانشگاه خلیج فارس بوشهر در قالب پژوهشکده خبر داد و افزود: ایجاد دبیرخانه همایش خلیج فارس رویشگاه تمدن در دانشگاه خلیج فارس بوشهر ضروری است.
وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی صورت‌گرفته در زمینه ارتقای فرهنگی جامعه در شش محور در قالب برنامه ششم توسعه، تصریح کرد: محورهای این برنامه بر اساس سیاست‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب استخراج شده است.

  1395/02/12
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.