صفحه اصلی> اخبار مراکز

البرز _ کسب مشترک رتبه سوم مرکز البرز دراجرای نظرسنجی های انتخاباتی دربین مراکزصداوسیما

البرز _ کسب مشترک رتبه سوم مرکز البرز دراجرای نظرسنجی های انتخاباتی دربین مراکزصداوسیما


دوشنبه سوم خردادماه در مراسم تجلیل از مدیر کل، مدیر پژوهش، عوامل اجرایی و پرسشگران مرکز البرز، مدیرکل پشتیبانی پژوهش و اجرای نظرسنجی رسانه ملی با اشاره به اهمیت نظرسنجی در چرخه پیام که مهمترین بخش آن بازخورد پیام است تاکید کردند: در این مرکز با پشتکار و سخت کوشی پرسشگران و حمایت های مدیریت مجموعه، و با وجود تازه تاسیس بودن این مرکز و کمبود امکانات ، فرآیند انتقال پیام به بهترین نحو انجام شده که نتیجه آن کسب رتبه سوم در نظرسنجی های انتخاباتی سال 94 بین مراکز استانی صدا و سیما است.     

محمد مهدی منصف پور با اشاره به اهمیت نظر سنجی گفت: در نظامهای دموکراسی و مردم سالار توجه به افکار عمومی شاخص مهم تصمیم گیری مسئولان است که در کشور ما نیز با وقوع انقلاب توجه به افکار عمومی و نگاه مردم سالارانه ، سنجش نظر مردم یکی از پایه های تصمیم گیریهای محسوب میشود .
منصف پور افزود رسانه ملی ماموریت هدایت افکار عمومی را برعهده دارد که این هدایت نیز با شناخت افکار عمومی شکل می گیرد که از این حیث هم نظر سنجی ها اهمیت حیاتی دارد .
مدیرکل پشتیبانی پژوهش و اجرای نظرسنجی رسانه ملی با تشکر و قدردانی از تلاش های مدیران و پرسشگران مرکز در اجرای سریع و دقیق نظرسنجی های انتخاباتی و جلب اعتماد مردم استان در بیان شفاف نظرات خود گفت: کسب این مقام برای مرکز تازه تاسیس البرز با وجود تمام کمبودها در مقایسه با مراکز دیگر ، بسیار با اهمیت است که این مرکز باید با تلاش مضاعف این موفقیت را در دوره های بعدی نیز حفظ نماید.
علی رامک مدیرکل مرکز نیز در این نشست با اشاره به اینکه استان البرز دارای ویژگیهای خاص جمعیتی و قومیتی است گفت این استان با جمعیت بالای نزدیک به 3 و نیم میلیون نفر و رشد جمعیت 3 و هفت دهم درصد در حوزه قومیتی نیز رنگین کمان اقوام را در خود دارد .
رامک با بیان اینکه تاکید مسئولان رسانه ملی توجه به امید آفرینی و نشان دادن ظرفیتهای استان در شبکه های ملی است افزود این استان دارای پتانسیلهای اقتصادی و فرهنگی زیادی است که از سالهای قبل دست نخورده باقی مانده است و یکی از وظایف مهم ما در حوزه پژوهش شناسایی و معرفی این پتانسیلهای برای برنامه سازی و معرفی کشوری آن است .
وی ترسیم اطلس فرهنگی و اقتصادی استان البرز را مهمترین برنامه امسال در واحد پژوهش مرکز البرز دانست و گفت ترسیم و طراحی این اطلس تنها با هماهنگی ادارات و نهادهای دیگر انجام پذیر است .
علی رامک با اشاره به اینکه صدا و سیما، رسانه ای است که به طور مستقیم با مخاطبان در تعامل است و لازمه پیشرفت و موفقیت آن شناسایی نظرات و خواسته های مخاطبان و حرکت در راستای رضایتمندی آنان است، افزود: در این زمینه، حوزه پژوهش و نظرسنجی نقش بی بدیل و مؤثری دارد.
در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایایی از تلاش های پرسشگران مرکز به خاطر کسب رتبه سوم در نظرسنجی های انتخاباتی سال 94 تجلیل شد .

  1395/03/18
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.