صفحه اصلی> اخبار مراکز

بوشهر _ سرانه مطالعه در شهرستان دشتی با راه‌اندازی خانه‌های کتاب افزایش یافت

بوشهر _ سرانه مطالعه در شهرستان دشتی با راه‌اندازی خانه‌های کتاب افزایش یافت


سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: راه‌اندازی خانه‌های کتاب و قصه توسط این اداره‌کل باعث شده تا سرانه مطالعه کتاب در شهرستان ادب‌پرور دشتی افزایش یابد.     

حمید زارعی صبح امروز در جمع مدیران شهرستان دشتی اظهار داشت: مدیر فرهنگی دارای سه ویژگی نظیر اهل کتاب بودن، مصاحبت با خوبان و سپس عشق و علاقه به کار است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: جامعه ما با کتاب قهر کرده، این در حالی است که در شهر اینچئون کرده جنوبی کودکی که متولد می‌شود در قنداق او کتاب گلستان سعدی و دیوان غزلیات حافظ و شاهنامه فردوسی می‌گذارند.
وی افزود: در شصت و یکمین جلسه کارگاه شاهنامه در خورموج که از بهترین کارگاه‌های علمی و ادبی ماست به‌سختی تعداد افراد حاضر به 20 نفر رسید.
زارعی یادآور شد: با توجه به اینکه سال گذشته موفقیت خوبی برای شهر 40 هزارنفری خورموج به وجود آمد و باعث شد که این شهر در کنار شهرهای بالای میلیونی نامزد پایتخت کتاب ایران شود.
وی افزود: راه‌اندازی خانه‌های کتاب و قصه توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث شده تا سرانه مطالعه کتاب در شهرستان ادب‌پرور افزایش یابد.
زارعی خاطرنشان کرد: جلسات نقد، بررسی و رونمایی در اداره ارشاد به‌طور مرتبط برگزار می‌شود، علمی‌تر است و باید نشست‌هایی که در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی برگزار می‌شود به‌صورت علمی‌تر انجام شود و باید از نویسندگان و پژوهشگران دعوت شود که خوشبختانه شهرستان دشتی از این پتانسیل برخوردار است.
وی اضافه کرد: در حال شروع مرور آثار تاریخی هستیم هرچند سال‌هاست که کتاب با سانسور وارد نهاد کتابخانه‌ها می‌شود که حتی کتابی‌هایی که دارای مجوز از وزارت ارشاد هستند اجازه ورود به کتابخانه‌های عمومی ندارد و این خود معضلی ایجاد می‌کند.    

  1395/05/10
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.