صفحه اصلی> اخبار مراکز

رشت _ بزرگ‌ترین کلنی آبی کشور در تالاب انزلی جمع‌آوری شد

رشت _ بزرگ‌ترین کلنی آبی کشور در تالاب انزلی جمع‌آوری شدمدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان از جمع‌آوری بزرگ‌ترین کلنی آبی کشور در تالاب انزلی به مساحت ۱۲ هکتار خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودسر، امیر مرادی عصر امروز در نشست پدافند غیرعامل در شهرستان رودسر با بیان اینکه طرح پدافند غیرعامل در فضای مجازی تهیه می‌شود، اظهار داشت: تهیه این طرح با توجه به اهمیت فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان پدافند غیرعامل را موضوعی بسیار حساس، مهم و اساسی خواند و افزود: پدافند غیرعامل نباید به یک هفته ای که به نام آن نامگذاری شده بسنده شود بلکه نیاز همه زمان‌هاست.

مرادی گفت: پدافند غیرعامل در واقع آمادگی همه جانبه در برابر بحران‌های احتمالی پیش روی کشور است که از 11 کارگروه متشکل از ادارات و نهادهای مرتبط تشکیل شده و شناسایی امکانات و تهدیدات موجود در زمینه‌های مختلف از وظایف این کارگروه است.

وی استفاده از علم روز در زمینه پدافند غیرعامل را مهم ارزیابی کرد و گفت: در این راستا باید از سنتی‌گری پرهیز کرده و تلاش کنیم تا با استفاده از علم روز در مباحث مرتبط با پدافند غیرعامل در مقابل بحران‌های احتمالی با قدرت بیشتری ظاهر شویم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان افزود: یکی از اقدامات خوبی که توسط پدافند غیرعامل گیلان طی روزهای گذشته صورت گرفته جمع‌آوری بزرگ‌ترین کلنی آبی کشور در تالاب انزلی به مساحت 12 هکتار بود که با حضور 32 دستگاه مرتبط به مدت 20 روز در قالب پدافند غیرعامل انجام شد که اقدامی بزرگ و ماندگار است.

فرماندار شهرستان رودسر نیز در این نشست بسیج را به عنوان اولین اقدام در جهت پدافند غیرعامل برشمرد و گفت: بسیج پس از انقلاب شکوهمند اسلامی به‌عنوان اولین قدم در راستای پدافند غیرعامل در کشور پایه‌گذاری شد که از یادگاران ارزشمند امام خمینی(ره) است.

امیر جانبازی رودسری افزود: پدافند غیرعامل بهترین راه مقابله و ایستادگی در برابر تهدیدات نظامی است که همه دستگاه‌ها باید در این زمینه به‌طور جدی و فعال وارد شوند
    
    


  1395/06/02
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.