صفحه اصلی> اخبار مراکز

بوشهر _ راه‌اندازی مرکز پژوهشی "آپا" در دانشگاه خلیج فارس

بوشهر _ راه‌اندازی مرکز پژوهشی "آپا" در دانشگاه خلیج فارس


معاون پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای ارتقا دانش و توان مهندسی در حوزه امنیت سیستم‌های فضای مجازی و رایانه‌ای مرکز پژوهشی "آپا" در دانشگاه خلیج فارس بوشهر راه‌اندازی شد.     

سید هادی سجادی در آیین راه‌اندازی مرکز پژوهشی آپا در بوشهر با اشاره به نقش مهم این مرکز تخصصی اظهار داشت: این مرکز تخصصی و حرفه‌ای یکی از 31 مجموعه مرکزی است که در کشور برای توسعه دانش امنیت و برای ارائه خدمات امنیتی سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در استان ایجاد شده است.

وی با تاکید بر این نکته که از این مرکز حمایت‌های لازم انجام می‌شود تصریح کرد: مرکز پژوهشی "آپا" به مرکزی توانمند و بالغ در آینده تبدیل می‌شود که منشا خدمات ارزشمندی در راستای ارتقا دانش، امنیت و ارتقا توانمندی‌های امنیتی و مقابله با حوادث فضای مجازی است.

معاون پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از این مرکز پژوهشی حمایت‌های لازم می‌شود افزود: در حال حاضر 500 میلیون تومان اعتبار به این مرکز اختصاص داده شده که برای آماده سازی در دوره اولیه است و در دوره‌های آتی این حمایت‌ها ادامه می‌یابد.

سجادی با اشاره به اینکه مراکز آپا بازوی دانش و تخصص وزارت ارتباطات است گفت: مراکز آپا که در دانشگاه‌ها ایجاد می‌شود و بازوی دانش و تخصص وزارت ارتباطات برای مدیریت حوادث است در حوزه‌های توانمندسازی و آزمایشگاه‌های تخصصی که دیگر حوزه‌های آی سی تی نیاز دارند نیز این فعالیت‌ها صورت می‌گیرد.

مدیر کل فناوری اطلاعات استان بوشهر نیز خاطر نشان کرد: مرکز آپا استان با مشارکت سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات ایران، دانشگاه خلیج فارس و استانداری بوشهر ایجاد شده است.

علی سملیان افزود: استان بوشهر به لحاظ برخورداری از منابع عظیم نفت و گاز و نیروگاه اتمی از موقعیتی خاصی برخوردار است و باید حملات سایبری در این زمینه کنترل شود تا مشکلی پیش نیاید.     


  1395/06/13
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.