صفحه اصلی> اخبار مراکز

سمنان _ درخواست فرماندار گرمسار برای ایجاد مرکز تحقیقاتی علمی در گرمسار

سمنان _ درخواست فرماندار گرمسار برای ایجاد مرکز تحقیقاتی علمی در گرمسار 
به گزارش خبر گزاری بسیج علمی ، داریوش طاهری شامگاه گذشته در آیین افتتاح فاز نخست دانشگاه گرمسار اظهار داشت: این مرکز تحقیقاتی به‌صورت کامل موردنیاز جامعه دانشگاهی گرمسار است.
وی با اشاره به جمعیت بالای دانشجویان در شهرستان گرمسار خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بیش از ۲۴ هزار نفر دانشجو در گرمسار در حال تحصیل هستند که این آمار بیانگر این است که به ازای هر چهار نفر جمعیت گرمسار، یک نفر دانشجوست.
فرماندار گرمسار خاطرنشان کرد: این تعداد دانشجو، امروز در بیش از ۱۴ موسسه و مرکز دانشگاهی و آموزش عالی شهرستان گرمسار مشغول به تحصیل هستند.
طاهری با اشاره به اینکه امروز گرمسار یک شهر دانشگاهی مهم کشور است که بیش از ۲۴ هزار دانشجو بومی و غیربومی در این شهرک دانشگاهی در حال تحصیل‌اند بیان کرد: نزدیکی گرمسار به تهران مزیت بسیار مناسبی برای این شهرستان در توسعه آموزش عالی شده است.
وی افزود: این مزیت سبب شده است تا گرمسار به‌عنوان یکی از قطب‌های دانشجویی استان سمنان محسوب شود که نرخ تعداد دانشجوی آن به نسبت مجموع جمعیت آن در استان سمنان بهترین است.
فرماندار گرمسار با اشاره به‌ضرورت احداث مرکز تحقیقاتی کامل علمی در این شهرستان تأکید کرد: شهرک دانشگاهی می‌تواند نقطه آغاز خوبی برای تقویت و رشد علمی در استان سمنان و شهرستان گرمسار باشد و شهرستان گرمسار آماده پذیرش بار این مهم است.     

  1395/06/13
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.