صفحه اصلی> اخبار مراکز

اردبیل _نشست هم اندیشی مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان با اصحاب فرهنگ و هنر در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

اردبیل _نشست هم اندیشی مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان با اصحاب فرهنگ و هنر در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد 
 
اولین نشست هم اندیشی مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان دانشگاه محقق اردبیلی و اصحاب فرهنگ و هنر با حضور رییس دانشگاه و فعالان فرهنگی و هنری استان در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ابراز امیدواری کرد: مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان دوره های علمی برای حفظ زبان ترکی آذری برگزار کند تا به شکل صحیح از این میراث پاسداری کنیم.
وی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی «باریش پیغمبری» در سال جاری تصریح کرد: برگزاری این همایش به عنوان یک همایش خودکفا در هیات امنای دانشگاه تصویب شده است که به همت مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان برگزار خواهد شد.
یعسوب اصغری رئیس مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان با اشاره به اهداف برگزاری این نشست تصریح کرد: هدف اصلی از این نشست استفاده از نظرات فعالان فرهنگی، هنری و پژوهشی برای ارتقای فرهنگ جامعه است.
اصغری با اشاره به مهمترین برنامه مرکز پژوهش های فرهنگی آذربایجان دانشگاه محقق اردبیلی افزود: برگزاری همایش بین المللی «باریش پیغمبری» مهمترین برنامه مرکز در نیمه دوم سال است که در دو بخش شب شعر و مقالات علمی در روزهای 23 و 24 آذرماه برگزار خواهد شد
    

 
  1395/07/04
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.