صفحه اصلی> اخبار مراکز

سمنان _۱۷ اختراع علمی و پژوهشی توسط دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد شاهرود به ثبت رسیده است

سمنان _۱۷ اختراع علمی و پژوهشی توسط دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد شاهرود به ثبت رسیده است 
 
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود گفت: از سال ۸۶ تاکنون ۱۷ اختراع علمی و پژوهشی توسط دانشجویان و استادان این دانشگاه به ثبت رسیده که تقریبا تمامی آن ها در حوزه فنی و مهندسی است.دکتر سید حسین بدیعی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به ایرنا، افزود: این اختراع ها کاربردی بوده و با راه یابی به بازارهای صنعتی و تجاری، هم اکنون در حال استفاده هستند.
وی با تأکید بر حمایت همه جانبه دانشگاه آزاد اسلامی از افرادی که مایل به فعالیت در حوزه پژوهش و فناوری هستند، افزود: علاوه بر دروس فنی و مهندسی، در سایر شاخه ها نیز باید استادان و دانشجویان همت و تلاش بیشتری داشته باشند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با اشاره به وجود دانشکده پزشکی و بیمارستان یکصد تخت خوابی این دانشگاه، یادآور شد: وجود این بیمارستان و بخش بیماری های خاص آن، فرصت مناسبی را برای انجام تحقیقات عملی و کاربردی در حوزه علوم پزشکی فراهم کرده است.
بدیعی در ادامه بیان داشت: دانشجویان و استادان می توانند از تمامی ظرفیت های موجود در کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشگاه استفاده کرده و از حمایت آن از طرح هایی که دارای خروجی خوبی برای عرضه به جامعه هستند، بهره مند شوند.
وی همچنین با اعلام آمادگی دانشگاه برای یاری افرادی که خارج از این مجموعه طرح هایی برای عملی شدن دارند، افزود: صنعت و جامعه باید با همکاری با دانشگاه ها، نازهای خود را به این مراکز علمی اعلام کرده و در تحقیقات و سرمایه گذاری نیز تا به ثمر رسیدن طرح، همکاری خود با دانشگاه را حفظ کنند.
 
  1395/07/04
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.