صفحه اصلی> اخبار مراکز

دانشمند دانشگاه سمنان در ردیف پژوهشگران برترجهان قرار گرفت

دانشمند دانشگاه سمنان در ردیف پژوهشگران برترجهان قرار گرفت


    
    

دکتر مجید اسحاقی دانشمند علم ریاضی دانشگاه سمنان در فهرست پژوهشگران برتر جهان در سال 2014 قرار گرفت .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ، موسسه تامسون رویترز در سال 2014 نام بيش از سه هزار و 200 دانشمند را که در مراکز پژوهشی و دانشگاه‌های مختلف جهان مشغول به پژوهش هستند را منتشر کرده که تعداد 88 نفر از آنان در رشته ریاضی مشغول پژوهشند .

از سه هزار و 216 دانشمندی که از سوی این موسسه علمی معرفی شدند ، 18 نفر ایرانی هستند که 10 نفر از آنان در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحقیق و تدریس هستند و حوزه فعالیت سه نفر آنان علم ریاضی است .

در بین نام 18 ایرانی که به عنوان "پژوهشگر برتر جهان" معرفی شده اند ، دکتر مجید اسحاقی عضو هیات علمی دانشکده ریاضی ، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه سمنان توانست رتبه هفتم را در این فهرست به خود اختصاص دهد .

دکتر اسحاقی استاد تمام دانشگاه سمنان است و با تعداد 250 مقاله در مجلات معتبر یکی از پژوهشگران برتر کشوری است که در سال 1389به عنوان پژوهشگر برتر در حوزه علوم پایه معرفی شد.

پژوهشگران بسیاری در مقالات علمی خود به مقالات دکتر اسحاقی ارجاع می دهند .

تعداد بالای ارجاع به مقالات ، چاپ چندین مقاله در مجلات بسیار معتبر PNAS ( آکادمی علوم آمریکا ) و ADVANCES in MATH و ارائه کوتاه ترین اثبات (تا زمان حاضر ) برای قضیه معروف لیب از مواردی هستند که موجب برتری دکتر اسحاقی در حوزه ریاضیات شده است .

لازم به ذکر است ، تعداد بسیار کمی از دانشمندان داخلی توانسته اند در چهل سال گذشته در مجلات مذکور مقاله ای را به چاپ برسانند .
دانشگاه تهران با سه پژوهشگر و دانشگاههای سمنان، بین المللی امام خمینی ، امیر کبیر، علوم پزشکی تهران، بابل، یاسوج، و آزاد اسلامی هر کدام با یک پژوهشگر در این فهرست حضور دارند     
    

  09/05/1393
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.