صفحه اصلی> اخبار مراکز

آبادان _ طی پژوهشی یک متخصص مغز و اعصاب اعلام کرد : تغذیه مدیترانه ای باعث کاهش بروز لخته های خونی در مغز می شود

آبادان _ طی پژوهشی یک متخصص مغز و اعصاب اعلام کرد : تغذیه مدیترانه ای باعث کاهش بروز لخته های خونی در مغز می شود 
یک متخصص بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی) گفت: مصرف مواد غذایی سالم مدیترانه ای باعث جلوگیری از بروز هرگونه ترومبوز (لخته خون) که با علایم درد، تورم در محل ترومبوز، گرمی و تغییر رنگ پوست است، می شود.
    

دکتر نسترن مجدی نسب یکشنبه در همایش تشخیص و درمان ترومبوز در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: ترومبوز به تشکیل لخته در عروق خونی می گویند و این لخته های موجود در شریان (عروقی که نقش اکسیژن رسانی را به عهده دارند) بسیار خطرناکند و عامل اصلی سکته های قلبی و مغزی محسوب می شوند.
وی گفت: بسیاری از مردم با اهمیت آنها و علائم این بیماری آشنا هستند، اما میزان آگاهی جامعه از آنها کافی نیست؛ ترومبوزها لخته هایی هستند که در وریدها یا سیاهرگ ها (که خون بی اکسیژن را به قلب برمی گردانند) شکل می گیرند.
وی اطلاع رسانی و آگاهی مردم را در خصوص علایم بیماری ترومبوز مهم دانست کوتاهترین زمان به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرد.
آیین همایش روز جهانی ترومبوز با حضور جمعی از متخصصان و اعضای انجمن ترومبوز خوزستان و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشککی اهواز برگزار شد.
    

  1395/07/27
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.