صفحه اصلی> اخبار مراکز

رشت _ تفاهم‌نامه از طرف صداوسیمای مرکز گیلان برای تولید برنامه‌های تاثیرگذار با دادگستری گیلان منعقد می‌شود

رشت _ تفاهم‌نامه از طرف صداوسیمای مرکز گیلان برای تولید برنامه‌های تاثیرگذار با دادگستری گیلان منعقد می‌شود 
مدیرکل صدا و سیمای گیلان با اشاره به اینکه ۲۰۰ شبکه فارسی زبان بیگانه جهت آسیب فرهنگ کشور و خانواده‌ها در تلاش هستند، گفت: تفاهم‌نامه مشترک با دادگستری استان جهت تولید برنامه‌های تأثیرگذار بر خانواده‌ها منعقد می‌شود.
حسن ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: در نشستی که با رئیس کل دادگستری به همراه قائم مقام و معاونان اجتماعی و فرهنگی وی در اداره کل صدا و سیمای گیلان برگزار شد دادگستری استان گیلان و صدا وسیمای مرکز گیلان خواستار امضای تفاهم نامه مشترک در تولید برنامه‌های تاثیرگذار در راستای اهداف مشترک شدند.

مدیرکل صدا و سیمای گیلان گفت: رئیس کل دادگستری استان گیلان با توجه به ظرفیت بالای رسانه ملی، نقش آن را در تحقق و توسعه استان موثر دانست و افزود: تلاش ما باید در راستای هدایت افکار به راه درست و مسیر صحیح باشد.

ظهیری تصریح کرد: رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه مردم نسبت به آسیب‌های اطرافشان آگاه نیستند و این مسئله کار رسانه را سخت تر کرده است خواستار تولید برنامه‌های هنری به جهت افزایش سطح آگاهی‌های مردم شد.

وی با اشاره به اینکه دادگستری یکی از مهمترین ارگان‌های گیلان است و مرجع و پناهگاه مردم محسوب می‌شود گفت: در جهت همکاری‌های بیشتر با دادگستری استان گیلان در راستای اهداف مشترک که افزایش آگاهی‌های مردم و کاهش آسیب‌های جامعه است، تفاهم نامه مشترک بین دو ارگان در استان منعقد می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای گیلان با اشاره به اینکه بیش از 200 شبکه فارسی زبان بیگانه در ماهواره ‌ا علیه نظام و در راستای آسیب به فرهنگ جامعه اسلامی و خانواده‌ها در فعالیت هستند افزود: نباید در حوزه آسیب‌های اجتماعی و آگاهی سازی مردم تنها به بحث کارشناسی و گزارش‌های خبری بسنده شود.

ظهیری با بیان اینکه در بخش کارشناسی و برنامه‌های "گفتگو محور" بسیاری به این موضوع پرداخته شده، خواستار همکاری مجموعه قوه قضاییه در استان جهت تولید سریال‌ها و برنامه‌های هنری برای تاثیرگذاری بیشتر بر خانواده‌ها و حل مسائل و مشکلات جامعه شد.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های "گفتگو محور" در حوزه خبر و در تهیه گزارش‌ها به اخبار مربوط به قوه قضائیه استان از سوی صدا و سیما پرداخت می‌شود اعلام کرد: رسانه ملی باید با تولید برنامه‌های هنری، تاثیرگذاری بیشتری بر افزایش سطح آگاهی‌های مردم داشته باشد.
    

  1395/08/17
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.