صفحه اصلی> اخبار مراکز

همدان به قطب برنامه های ویژه کودک و نوجوان در کشور تبدیل شده است

همدان به قطب برنامه های ویژه کودک و نوجوان در کشور تبدیل شده است


استاندار همدان گفت: همدان با برگزاری جشنواره تئاتر کودک و پیگیری های انجام شده به قطب برنامه های ویژه کودک و نوجوان در کشور تبدیل شده است.محمد ناصر نیکبخت روز جمعه در پیامی به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آورده است: برگزاری جشنواره بین المللی فیلم نوجوان، جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان، برنامه های متنوع ادبی در حوزه کودک و نوجوان وتولید انیمیشن های کودک و نوجوان در سالهای اخیر فضای استان را با نشاط و پرتحرک ساخته است.
وی اضافه کرده است: بی تردید اجرای این برنامه ها، در صورت بهره مندی کودکان و نوجوانان از آثاری با مضمون اخلاق و سنت اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، خانواده، نشاط و امید در فضای جامعه و نسل آینده و در نهایت تقویت هویت فرهنگی ایرانی- اسلامی، فرصت بسیار مغتنمی خواهد بود.
در ادامه این پیام آورده شده: آنچه در بیست سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اهمیت دارد توجه به تولید آثار خلاقانه و پرمخاطب در دنیای کودکان و نوجوانان در مضامین مورد نیاز برای تربیت آینده سازان میهن اسلامی است، زیرا آینده کودکان با تربیت ها و آموزش های امروز شکل می گیرد.
استاندار همدان ادامه داده است: شعار جشنواره بیست سوم «نمایش مهر بر صحنه کودکی » بسیار پر معنا و بیانگر تاثیر تئاتر در ایجاد روحیه عطوفت و همنوع دوستی در بین کودکان و نوجوانان است.
نیکبخت عنوان کرده است: کودکان ونوجوانان در جهان امروز، متأثر از خشونت حاکم بر روابط انسانی بویژه در عرصه بین المللی، نیازمند زندگی خلاقانه و به دور از خشونت و افراطی گری هستند و آنچه می تواند زمینه این نیاز را با زبان هنر به گوش بزرگسالانی که در خشونت غرق شده اند، برساند و شرایط رشد و زندگی خلاقانه را برای کودکان و نوجوانان فراهم کند، زبان هنر، مخصوصا هنر تئاتر با بیانی همه فهم و بین المللی است.
وی عنوان کرده است: جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان، کانون امید تمام هنرمندانی است که دل در گروی هنر متعهدانه دارند و با هنر خود می خواهند دنیای شاد و زندگی با نشاط را برای کودکانی امیدوار و خلاق به ارمغان آورند.
  1395/09/21
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.