صفحه اصلی> اخبار مراکز

باسوادی در استان بوشهر افزایش یافت

باسوادی در استان بوشهر افزایش یافت
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اکنون ۹۶.۲۲ درصد از سنین بین ۱۰ تا ۴۹ سال مردم استان بوشهر باسواد هستند.

غلامرضا دانش فر در جلسه پشتیبانی سواد آموزی استان بوشهر اظهار داشت: سواد آموزی افراد بی سواد و بازمانده از تحصیل یکی از تاکیدات مسئولین ارشد کشور است و در این راستا معاونت سواد آموزی به تنهایی نمی تواند اثر گذار باشد بلکه همه نهادهای ذیربط نیز باید در این راه یاری رسان ما باشند.

وی افزود: در این راستا در استان بوشهر ۲۵ تقاهم نامه با دستگاه های اجرای منعقد شده است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطر نشان کرد: اولیاء دانش آموزان، کودکان در معرض آسیب، زندانیا، کودکان بازمانده از تحصیل سنین بین ۱۰ تا ۱۹ سال و اتباع از جمله اهداف این معاونت برای با سواد کردن هستند .

دانش فر با اشاره به مشکلات سواد آموزی در کشور گفت: نبود کتاب مناسب با سن سوادآموز، تغییر محیط فرهنگی، اقتصاد، بالا بودن نرخ بازمانده از تحصیل از جمله چالش ها در حوزه سواد آموزی است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اکنون ۹۶.۲۲ درصد از سنین بین ۱۰ تا۴۹ سال مردم استان بوشهر با سواد هستند.

وی با بیان اینکه در این دولت بالغ بر ۱۰ هزار ۵۰۰ نفر از بی سوادان جذب کلاس های سواد آموزی شدند خاطرنشان کرد: تاکنون ۹۵ درصد از بی سواد ها در استان شناسایی و تلاش می شود تمام این افراد جذب کلاس های درس شوند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: تا کنون بیش از ۳هزار ۸۰۵ نفر از افراد بی سواد مورد آموزش قرار گرفتند که امید واریم این میزان تا پایان سال به ۵ هزار و ۳۰۰ نفر افزایش یابد .

دانش فر به راه اندازی مراکز یادگیری محلی در شهرستان های بوشهر و دشتستان خبر داد و گفت: در این مراکز علاوه بر سواد آموزی به افراد آموزش های حقوق شهروندی، توجه به محیط زیست و شیوه های صحیح زندگی آموزش داده می شود.

وی گفت: تعداد ۱۲۰ نفر از افرادی که در کلاس های ما سواد را کسب کردند اکنون در دوره های تحصیلی کارشناسی و دکترا در حال تحصیل هستند.

در پایان از کارشناسان موفق سواد آموزی و دستگاه های اجرایی همکار با معاونت سواد آموزی تجلیل شد.

خبرگزاری مهر


  1395/10/18
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.