صفحه اصلی> اخبار مراکز

نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در استان گستان برپا می‌شود

نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در استان گستان برپا می‌شود


رئیس سازمان صنعت‌‌، معدن و تجارت استان گلستان گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و صنایع وابسته در استان گستان برپا می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به‌نقل از روابط‌عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، حسینقلی قوانلو در دومین جلسه کمیته فرش دستباف استان گلستان اظهار داشت: بیش از 12درصد اشتغال استان در صنعت فرش دستباف و صنایع‌دستی استان است.
وی افزود: در پرداخت حق بیمه توسط بیمه‌شدگان قالیبافی توسط سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان پیگیری می‌شود تا از این پس در صورت تاخیر در واریز حق بیمه، بیمه قالیباف قطع نشود.
رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان گلستان تصریح کرد: ما با کمترین کمک‌ها به صنعت فرش دستباف می‌توانیم این صنعت را فعال و اشتغال بیشتری ایجاد کنیم.
وی گفت: در زمینه وام‌های روستائی اشتغال‌زایی، در روستاها اطلاع‌رسانی شود تا بتوانیم با این تسهیلات صنعت فرش استان را در روستاها گسترش دهیم و ایجاد اشتغال بیشتر در این زمینه کنیم.
قوانلو اظهار داشت: لازم است ایجاد فروشگاه‌های مشخص در نقاط مناسب استان برای عرضه دائمی و مستقیم محصولات تولیدی حوزه فرش و صنایع‌دستی پیگیری و هر چه سریع‌تر اجرائی شود.
رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان گلستان گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و صنایع وابسته از 26 تا 29 بهمن ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌اللملی استان با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌ها و دست‌اندرکاران فرش استان برگزار می‌شود.
قوانلو پایانه فرش دستباف و صنایع دستی را نیز از جمله اقدامات کارگروه توسعه صادرات استان در راستای حمایت از فروش و توسعه صادرات این محصولات نام برد و افزود: راه‌اندازی پایانه صادراتی فرش و صنایع دستی نیز می‌تواند به افزایش صادرات فرش دستباف استان کمک کند که در کارگروه توسعه صادرات استان با حضور استاندار گلستان تصویب و عملیاتی خواهد شد.
وی ادامه داد: تولیدکنندگان فرش دستباف با بافت قدیم حتی بازارهای داخلی را هم از دست خواهند داد و لازم است با حفظ نقوش ترکمن‌، براساس نیاز و سلیقه بازار، فرش های باکیفیت تولید نمایند تا بازارهای جدیدی را بدست آورند.


مدیریت پژوهش

  

  1395/10/18
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.