صفحه اصلی> اخبار مراکز

استاندار کردستان: فرهنگ غنی کردستان باید از طریق رسانه ملی به جامعه معرفی شود

استاندار کردستان: فرهنگ غنی کردستان باید از طریق رسانه ملی به جامعه معرفی شود


استاندار گفت: کردستان دارای ظرفیت های فرهنگی فراوانی است واین توانمندیها و غنای فرهنگی بایستی ازطریق رسانه ملی به جامعه معرفی شود.

    

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی امروز در جلسه هماهنگی برگزاری بیستمین جشنواره سراسری تولیدات مراکز صدا و سیمای استان های کشور به میزبانی کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: کردستان یکی از استان های غنی در عرصه فرهنگی کشور است و باید با بکارگیری این ظرفیت ها زمینه آشنایی مجدد مردم دیگر استانها و نیز علاقمندان به فرهنگ و آداب و رسوم کردستان و ایران را به فراهم کرد.

وی افزود: نامگذاری کردستان به عنوان استانی فرهنگی توسط مقام معظم رهبری نشان از توانایی بی نظیر کردستان در عرصه فرهنگ و هنر است که در صورت حمایت و تقویت زیرساخت های این بخش کردستان می تواند به قطب اصلی فرهنگ و هنر کشور تبدیل شود.

استاندار کردستان برگزاری بیستمین جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیمای استان های کشور در کردستان را فرصتی خطیر برای معرفی و آشنایی با فرهنگ کردستان برشمرد و خواستار انعکاس این ظرفیت ها از طریق رسانه ملی شد.

زاهدی خاطر نشان کرد: باید در این جشنواره توانمندیهای هنرمندان کردستانی از جمله هنرهای تجسمی، تئاتر، صنایع دستی و بسیاری دیگر از زمینه های هنری را برای آشنایی هموطنان به شکل مناسبی ارائه کرد.

استاندار کردستان از مدیران دستگاههای اجرایی خواست تا همکاری لازم را برای فراهم کردن مقدمات برگزاری این جشنواره در شآن و جایگاه فرهنگی کردستان به عمل آورند.

وی حضور هنرمندان و فرهیختگان هنری و فرهنگی کشور در این جشنواره را فرصتی مغتنم برای توسعه فرهنگی و هنری استان ذکر کرد.

استاندار کردستان در پایان گفت: تولید آثار فاخر از ظرفیت های فرهنگی کردستان و ارائه آن در شبکه های رسانه ملی باعث تغییر برخی نگرش های منفی در مورد استان کردستان در افکار عمومی جامعه شده و مردم با واقعیت ها و فرهنگ اصیل و غنی کردستان بیشتر آشنا می شوند.
  1395/12/2
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.