صفحه اصلی> اخبار مراکز

استفاده از ظرفیت پژوهشی دانشگاه برای اجرای صحیح قانون

استفاده از ظرفیت پژوهشی دانشگاه برای اجرای صحیح قانون


استفاده از ظرفیت پژوهشی دانشگاه برای اجرای صحیح قانون
معاون اول قوه قضائیه: امروز خدمت به مردم از همه عبادت ها بالاتر است و مدرم ایران مستحق خدمت هستند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در نشست روحانیون، نخبگان و دانشگاهیان استان ایلام تاکید کرد: مسئولان قوه قضائیه تمام همت خود را بکار خواهند گرفت تا با حاکمیت قانون و رعایت موازین اسلامی در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی تلاش کنند.
وی افزود: همه همت مسئولان این دستگاه این است که آنچه که حق و درست است و آنچه که در جهت اهداف انقلاب، نظام اسلامی و آرمانهای امام راحل و رهبری است جامعه عمل بپوشانند.
سخنگوی قوه قضائیه به تلاش دستگاه قضا برای رعایت حقوق شهروندی در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: ما در برخورد با اشرار و قاچاقچیان و آنهایی که امنیت جامعه را به خطر بیاندازند کاملا جدی هستیم و مطابق قانون با آنها برخورد می کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با بیان اینکه تعامل بین حوزه و دانشگاه می تواند در ترویج مبانی دینی و اسلامی نقش موثری داشته باشد افزود: هدف همه علما ، دانشمندان ، دانشگاهیان و نخبگان در طول تاریخ اجرای عدالت بوده ولی در عین حال باید در بیان واقعیت ها به صداقت گفتار نیز توجه شود.
معاون اول قوه قضائیه همچنین از همکاری محیط دانشگاه با دستگاه قضا برای کیفیت بخشی به کارها و امورات قضائیی تاکید کرد و گفت: دستگاه قضا همواره در کارهای قضائی و توجه به استفاده از نیروی انسانی کارآمد از ظرفیت های پژوهشی نخبگان و دانشگاهیان استفاده می کند.
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه یک عده به دنبال جنجال آفرینی و مخدوش کردن چهره انقلاب هستند گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب این عده با چهره انقلابی نما و چهره به اصطلاح عدالت طلبی در پی ترویج تفکر بی عدالتی در جامعه هستند.
نشست نخبگان و روحانیون و اعضا هیئت علمی دانشگاههای استان که صبح امروز قرار بود با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شود به دلیل کسالت آیت اله آملی لاریجانی با حضور معاون اول قوه قضائیه برگزارشد.

  1396/10/10
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.