صفحه اصلی> اخبار مراکز

فعالیت 46 شرکت دانش بنیان در گلستان

فعالیت 46 شرکت دانش بنیان در گلستانرئیس پارک علم وفناوری استان گلستان گفت : ۴۶ شرکت دانش‌بنیان در استان فعالیت می کنند که در یک دوره زمانی ۱۰ ساله شرکت‌های دانش بنیان در استان گلستان به حدود ۴۸۰ شرکت خواهد رسید.به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، موسی حسام با اشاره به راه اندازی سومین کانون خلاقیت گفت: این مراکز در سه شهرستان گرگان ، گنبدکاووس وکردکوی فعال شده اند ودر این مراکز از دانشجویان و صاحبان ایده حمایت می‌شود تا ایده به نمونه اولیه تبدیل شود.
وی خاطرنشان کرد: هر فردی که صاحب ایده باشد می‌تواند به این مراکز مراجعه کند و طرح‌های خود را ارائه داده و پس از بررسی طرح‌ها و داشتن شرایط اولیه در این پارک‌ها تصویب می‌شود و برای نهایی شدن در استان مطرح می‌شوند.
رئیس پارک علم وفناوری استان گلستان اظهار داشت: این پارک برنامه‌های دیگری از جمله افزایش مراکز رشد تخصصی و اقماری را دارد که مجوز آن از سوی وزارت علوم و تحقیقات باید صادر شود و ما باید زیرساخت‌های لازم آن را تهیه کنیم.
حسام با اشاره به اینکه مجوز کانون‌ها در استان صادر می‌شود، تاکید کرد: در آینده این کانون‌ها در استان افزایش خواهند یافت چرا که شرکت‌ها دانش بنیان به توسعه فناوری در استان کمک خواهند کرد.

مدیر پژوهش

  1396/10/27
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.