صفحه اصلی> اخبار مراکز

دانشگاه آزاد به سمت دانشگاه نسل چهارم سوق داده می‌شود

دانشگاه آزاد به سمت دانشگاه نسل چهارم سوق داده می‌شود


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از عرصه و نسل دومی« آموزشی» به «کارآفرینی» به عنون نسل سوم و سپس به نسل چهارمی که در حل مشکلات اقتصادی نقش دارد سوق داده می‌شود.

بیژن رنجبر در مراسم افتتاح ساختمان آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی بندر دیر با بیان اینکه درآمد این مرکز آموزش عالی بر پایه شهریه دانشجویی استوار است اظهار داشت: اداره دانشگاه آزاد بر اساس شهریه دانشجویی پایداری درآمدی برای این دانشگاه در پی ندارد.
وی، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان سومین دانشگاه بزرگ جهان است خاطر نشان کرد: این دانشگاه بر اساس تقویت طرح‌های پژوهشی برنامه‌ریزی می‌کند تا جوانان را کارآفرین تربیت کند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر حرکت کردن این دانشگاه به سوی نسل چهارمی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از عرصه و نسل دومی «آموزشی» به «کارآفرینی» به عنون نسل سوم و سپس به نسل چهارمی که در حل مشکلات اقتصادی نقش دارد سوق داده می‌شود.
رنجبر با بیان اینکه توانمندی لازم برای اداره دانشگاه آزاد در عرصه نسل چهارمی وجود دارد افزود: باسوق داده شدن دانشگاه آزاد به سوی نسل چهارمی در حل بسیاری از مشکلات اقتصادی منطقه‌ای تاثیرگذار است.
وی، تجاری سازی علم و فناوری از سیاست‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: باید فعالیت این دانشگاه از شهریه محوری به سمت تجاری سازی علم و فناوری هدایت شود که در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می‌شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تدوین دو برنامه پنج ساله برای تحقق سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد و گفت: بر اساس برنامه 10 ساله ان‌شاالله تا 1404 دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی می‌شودکه انتخاب نخست تمام داوطلبان باشد.
رئیس دانشگاه آزاد بندر دیر نیز با اشاره به اینکه ساختمان آموزشی این دانشگاه در هشتمین روز از دهه فجر افتتاح شد گفت: این ساختمان با زیر بنای 1140 متر مربع در دو طبقه ساخته شده است.
بحرانی با اشاره به 800 نفر دانشجوی دانشگاه آزاد بندر دیر بیان کرد: ساختمان آموزشی این دانشگاه با اعتبار 27 میلیارد ریال ساخته شده که 800 دانشجو در 22 رشته فنی و مهندسی، علوم انسانی متناسب با صنعت منطقه مشغول به تحصیل هستند.

خبرگزاری فارس

  1396/11/21
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.