صفحه اصلی> اخبار مراکز

ساخت پروژه بزرگ مستند حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی در صدا و سیمای فارس

ساخت پروژه بزرگ مستند حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی در صدا و سیمای فارس


ساخت پروژه بزرگ مستند حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی در صدا و سیمای فارس

سهرابی مدیرکل صدا و سیمای فارس در جلسه ای که به منظور بررسی و برنامه ریزی برای تولید پروژه مهم ساخت مستند سعدی، حافظ و خواجوی کرمانی در صدا وسیمای فارس برگزار شد، ضمن ارج نهادن به شخصیت های تاریخی و مهم مفاخر و مشاهیر فارس گفت: قرن هاست که همه ما بر سفره این مفاخر نشسته ایم وآنچه که امروز به عنوان رفتار ما در دنیا روی آن بحث می شود بخش عظیمی از آن نشات گرفته از تلاش این بزرگان و شاگردانی است که از این شخصیت های بی بدیل مثل حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی تاسی گرفته اند.

مدیرکل صدا و سیمای فارس انجام این پروژه را کاری بسیاربزرگ و جسورانه بیان کرد و گفت: به جاست که بعد از قرن ها حق این عزیران ادا شود و صدا وسیمای فارس با پیشینه روشن و وجود نیروهای فعال و سابقه درخشان رسانه ای توان پیشبرد این پروژه عظیم را دارد و درعصر رسانه ها، کلام حافظ و بیان سعدی و تلاش خواجو در قالبی نو و در حوزه رسانه در معرض دید مخاطبان جهانی قرار گیرد.

این مدیر فعال رسانه ای افزود: این کار منشاء اثر خواهد بود و هرچقدر بتوانیم مفاخر و مشاهیر کشور را بیشتر معرفی کنیم ایران در عرصه جهانی بیش از گذشته شناخته می شود.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با بیان این که پرداختن و پردازش به این شخصیت های تاریخی کار ساده ای نیست، گفت: سعدی سبک زندگی انسانی و ایرانی اسلامی را به همه جهانیان آموزش می دهد و امروز این هدیه ای از طرف مردم فارس و شیراز به کل جهان و یک ماموریت جهانی است.

سهرابی افزود: تولید این پروژه عظیم آورده معنوی بسیاری برای کشور خواهد داشت. این اندیشمندان پرآوازه ای که سالهاست در جهان غرب شناخته شده اند، روی مباحث و نظریات و اظهارات آن ها بحث و کارشده است، امروز فرصتی مهیا شده است که در این زمینه کار شود و ما وظیفه داریم برای جامعه هنری، فرهنگی خودمان تولید کار کنیم.

وی همچنین ساخت مستند احمدبن موسی علیه السلام را در دستور کار قرارداد و به برکت این کار عظیم، ساخت شهرک سینمایی، تلویزیونی و گردشگری شیراز را یکی دیگر از اقدامات صدا وسیمای فارس بیان کرد وگفت: با کلید خوردن این پروژه نیز شیراز محل رفت و آمد هنرمندان و تولید پروژه های بزرگ خواهد شد و این کار از نظر اقتصادی برای مردم و از نظر جایگاه هنری و پیشینه تمدنی فارس محل رجوع بزرگان و اندیشمندان و صاحبان تفکر خواهد شد.

واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  1396/12/05
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.