صفحه اصلی> اخبار مراکز

میزبانی اجلاس جهانی گردشگری، احیای نام همدان سال ۲۰۱۸ در صنعت گردشگری

میزبانی اجلاس جهانی گردشگری، احیای نام همدان سال ۲۰۱۸ در صنعت گردشگری


مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدرگفت: اجلاس جهانی گردشگری یک رویداد بزرگ بین‌المللی است و حضور بیشتر گردشگران داخلی و خارجی در ایران و به خصوص همدان را رقم خواهد زد.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر در نشست همدانی های مقیم تهران با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان همدان در زمینه میزبانی همدان ۲۰۱۸ گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و شرکت سیاحتی علیصدر میزبانی همدان برای اجلاس جهانی گردشگری سال ۲۰۱۸ است ، گفت: باید از فرصت برگزاری این برنامه‌ استفاده و جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشور و استان همدان را به دنیا معرفی کرد.

وی بابیان اینکه سازمان جهانی گردشگری( UNWTO ) زیرمجموعه سازمان ملل با ۵۰۰ عضو است که همگی اعضا از مقاصد گردشگری دنیا هستند که باید استانداردهایی را نیز داشته باشند، گفت: ۱۴ شرکت از ایران جزعی از ۵۰۰ عضو سازمان توریسم جهانی هستند.

یاری با اشاره به اینکه شرکت علیصدر در سال ۹۳ درخواست خود مبنی بر میزبانی اجلاس جهانی گردشگری را به سازمان توریسم جهانی ارائه کرد که این پیشنهاد در سال ۹۴ پذیرفته شد، گفت: سال گذشته در حاشیه برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان گردشگری جهانی جلسه‌ای با دبیرکل سازمان برگزار و کلیپ ۱۰ دقیقه‌ای از همدان و امکانات شرکت علیصدر همدان پخش شد.

یاری با تأکید بر اینکه از سال گذشته مجموعه علیصدر مکاتباتی برای برگزاری اجلاس در همدان داشت، افزود: بر همین اساس در نخستین اقدام درخواست میزبانی همدان با امضای استاندار به سازمان میراث فرهنگی ارائه شد تا آنها نیز ضمن صحبت با سازمان جهانی توریسم وعده میزبانی ایران و به طور خاص همدان را محقق سازند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه شرکت علیصدر عضو هیئت رئیسه بخش خصوصی سازمان جهانی است و میزبانی همدان از ۱۷۶ کشور جهان به صورت ویژه به همدان واگذار شده است، گفت: این اجلاس برای نخستین بار در همدان برگزار خواهد شد.

یاری با تاکید براینکه تمام دستگاه‌ها و به طور کلی استان همدان از این برنامه منتفع خواهد شد، گفت: اجلاس جهانی گردشگری یک رویداد بزرگ بین‌المللی است و حضور بیشتر گردشگران داخلی و خارجی در ایران و به خصوص همدان را رقم خواهد زد.

یاری با اشاره به اینکه در حال حاضر آبان ماه سال آینده زمان پیشنهاد شده برای برگزاری این اجلاس است، گفت: براساس پیش بینی ها ۴۰۰ شرکت عضو سازمان جهانی گردشگری در این اجلاس در همدان حضور می‌یابند.

وی باتأکید بر اینکه برگزاری جلسات تخصصی اجلاسیه طبق برنامه‌ریزی سازمان جهانی گردشگری خواهد بود، اضافه کرد: برای این اجلاس دو دبیرخانه استانی و ملی ایجاد و بنابه پیشنهاد شرکت علیصدر دفتری در تهران برای مکاتبات ملی و بین‌المللی ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر هدف از میزبانی اجلاس جهانی گردشگری را احیای نام همدان سال ۲۰۱۸ در صنعت گردشگری عنوان کرد.

  1396/12/08
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.