صفحه اصلی> اخبار مراکز

برگزاری آیین اختتامیه چهارمین همایش پژوهشی سالیانه‌ی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

برگزاری آیین اختتامیه چهارمین همایش پژوهشی سالیانه‌ی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان


عصر امروز دهم اسفند 96، آیین افتتاحیه چهارمین همایش پژوهشی سالیانه‌ی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با محوریت سلامت و توانبخشی در سالن آمفی تئاتر حکیم جرجانی مجتمع آموزشی دانشگاه برگزار شد.
دکتر رشیدی‌پور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، ضمن قدردانی از حضور و تلاش‌های همه کسانی که در برگزاری چهارمین همایش پژوهشی این دانشگاه همکاری نمودند، گفت: در این دو روز که این همایش در حال برگزاری بود، مجموعه فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های اجرا، فعالیت‌های علمی، ارائه مقالات به‌صورت سخنرانی و بخش پوستر حاکی از این بود که تجربیات شما عزیزان بیشتر شده و سال به سال این همایش‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان دقیق‌تر، منظم‌تر و با بار علمی بیشتری برگزار می گردد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، بیان کرد: با توجه به آمار، اعداد و ارقام ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می توان گفت که در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در چهار سال اخیر در بخش‌های مختلف حوزه تحقیقات و فناوری رشد، شکوفایی و توسعه صورت گرفته است و روند پژوهشی این دانشگاه روبه رشد می باشد.
وی افزود: ان‌شاء‌الله بتوانیم پنجمین همایش سالیانه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با محوریت حوزه پرستاری و پیراپزشکی را با دقت و کیفیت هر چه بهتر و مناسب‌تر در سال آینده ارائه نماییم.
دکتر کوخایی مدیر اطلاع رسانی و شبکه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، با اشاره به تاریخچه تشکیل معاونت تحقیقات و فناوری این دانشگاه بیان داشت: اولین همایش پژوهشی دانشگاه با موضوع دیابت با پذیرش 99 درصد از مقالات ارسالی و دومین همایش پژوهشی سالیانه با تم CANCER با پذیرش 69 درصدی مقالات ارسالی و سومین همایش با موضوع بهداشت دهان و دندان با پذیرش 65 درصد از مقالات ارسالی از سوی دانشجویان برگزار شد.
دکتر کوخایی گفت: در چهارمین همایش پژوهشی دانشگاه، از بین 300 مقاله ارسالی از سوی دانشجویان 37 درصد از مقالات مورد پذیرش قرار گرفت که این امر حاکی از اهمیت و تاکید بر بالا بودن سطح کیفی این همایش می باشد.
همچنین وی، از همراهی دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، دانشجویان این دانشگاه و همه عزیزانی که در برگزاری این همایش همکاری نمودند، قدردانی کرد.
گفتنی است: از بین 300 مقاله پژوهشی ارسال شده به دبیر خانه این همایش، 40 مقاله برای سخنرانی و 80 مقاله به عنوان پوستر پذیزفته شده است که در آیین اختتامیه این همایش از برگزیدگان بخش‌های سخنرانی و پوستر با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

  1396/12/12
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.