صفحه اصلی> اخبار مراکز

آموزش رشته های گردشگری در غرب گلستان اجرایی می شود

آموزش رشته های گردشگری در غرب گلستان اجرایی می شود


رییس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بندرترکمن از برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با گردشگری با همکاری اداره فنی و حرفه ای در این شهرستان واقع در غرب استان گلستان خبر داد.به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان محمد نصیری رئیس این اداره گفت: با برگزاری نشستی با رییس اداره فنی و حرفه ای بندرترکمن مقدمات اجرای این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: گردشگری قطب توسعه شهرستان بوده، اما هنوز فرهنگ سازی لازم در این بخش انجام نشده است و می توان با برگزاری کلاس های مرتبط با گردشگری، این حوزه و تاثیر آن در رونق اقتصادی را به مردم معرفی کرد.
به گفته وی؛ در راستای شناسایی قطب های گردشگری شهری، آموزش رشته های مرتبط با این موضوع در آینده نزدیک با همکاری با اداره کل فنی و حرفه ای استان گلستان در بندرترکمن اجرایی می شود.
نصیری بیان کرد: استفاده از پتانسیل گردشگری نقش مهمی در رشد اقتصادی و شکوفایی هر منطقه دارد.
خدا نظری رییس اداره فنی و حرفه ای بندرترکمن در این پیوند گفت :با پیگیری از استان زمینه های لازم برای برگزاری کلاس های مرتبط با گردشگری در اداره فنی و حرفه ای ترکمن و همراه با ارائه گواهینامه معتبر، فراهم می شود.
جاذبه های طبیعی، تاریخی و ساحلی بندرترکمن در نوروز 97 حدود 2 میلیون نفر گردشگر داشت.
بندرترکمن با حدود 80 هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان واقع است، آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر در حوزه این شهرستان قرار دارد و از مناطق مهم گردشگری این منطقه محسوب می شود.

مدیر پژوهش

  1397/01/22
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.