صفحه اصلی> اخبار مراکز

اختتامیه یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور در کرمان

اختتامیه یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور در کرمان  
یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان و 11 شهرستان استان دیشب به کار خود پایان داد.به گزارش خبرگزاری صداوسیما در این مراسم بیانیه پایانی هیئت داوران یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کرمان قرائت و لوح سپاس جشنواره به تمام گروه های شرکت کننده اهداء شد.
همچنین در این مراسم از استاد علیدوست فلاحتی هنرمند پیشکسوت جشنواره با 86 سال سن به عنوان کهنسال ترین شرکت کننده و حسن عیسی پور با 16 سال سن به عنوان جوانترین هنرمند موسیقی نواحی قدردانی شد.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کشور گفت: موسیقی نواحی نشانگر سنت‌های اقوام مختلف ایران در قالب آوا‌ها ست و آینده از آن ملتی است که هنر خویش راشناسند و به آن ارزش قائل شوند.
حسینی افزود: موسیقی نواحی در ساماندهی رویدادها‌ی فرهنگی جایگاه ویژه‌ای دارد و در مسیر اجرای جشنواره‌های مختلفی که تاکنون داشته و به اجرا در آمده است باید به جایگاه شایسته و ارزشمند خود برسد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این مراسم گفت: در این دوره ۲۰۰ شرکت کننده از ۲۱ استان در قالب ۴۵ گروه حضور داشتند و علاوه بر اجرای موسیقی در مرکز استان به طور همزمان در ۱۱ شهر استان نیز آوای محلی نواحی ایران نواخته شد.علیزاده افزود: نمایشگاه‌های جنبی ، تولیدات فاخر موسیقی سنتی ، کتاب و نقاره‌ها از مهمترین برنامه‌های جنبی این جشنواره بود.
وی با اشاره به احیاي سنت نقاره نوازی در کرمان بعد از گذشت صدسال گفت: راه اندازی دوباره این نوا در بازار کرمان همزمان با جشنواره اقدامی ارزشمند و ماندگار بود.
صدری دبیر جشنواره یازدهم نیز در این مراسم حضور شرکت کنندگان را در این جشنواره بسیار ارزشمند دانست و افزود: حضور جوانان و آثار بسیار با کیفیت و فاخر یکی از نقاط قوت این جشنواره بود.
ملانوری معاون سیاسی ، امنیتی استاندار کرمان نیز در این مراسم گفت: استان کرمان چندمین بار میزبان این رویداد ملی و فرهنگی بوده و باید دبیرخانه دائمی این جشنواره در کرمان راه اندازی شود.

یازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از 11 اردیبهشت تا 14 اردیبهشت در شهر کرمان و 11 شهرستان استان برگزار شد.  1397/02/17
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.