صفحه اصلی> اخبار مراکز

شهرکرد| ۳۰۰ نخبه حوزه فرهنگ و ادبیات در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

شهرکرد| ۳۰۰ نخبه حوزه فرهنگ و ادبیات در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد


سرپرست دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر در حال جمع‌آوری بانک اطلاعاتی هستیم و توانستیم در مرحله مقدماتی بیش از ۳۰۰ نفر از نخبگان را شناسایی کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، علیرضا آبرود پیش از ظهر امروز در نخستین همایش زبان و ادبیات‌ بختیاری اظهار داشت: این همایش در حوزه زبان و ادبیات بختیاری است که به صورت آکادمیک و دانشگاهی برای نخستین بار در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مشارکت حوزه‌های پژوهشی و علاقمندان به پژوهش بسیار خوب بود، افزود: در پایان همایش مجموعه یافته‌ها به صورت کتابچه و گنجینه‌ای به عنوان منبع و رفرانس در کتابخانه‌های مراکز آموزش عالی و کشور ارجاع خواهد شد و منبع خوبی برای پژوهشگران علاقمند به مطالعه هستند، می‌باشد.

سرپرست دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ما در تلاش هستیم که بتوانیم دبیرخانه دائمی این همایش را در استان بنا بگذاریم و از سوی تلاش می‌کنیم تا مجوزات لازم را برای مرکز تخصصی تحقیقاتی حوزه بختیاری از مراجع ذی‌صلاح به ویژه وزارت علوم، فناوری و تحقیقات اخذ کنیم.

آبرود خاطرنشان کرد: امیدواریم این استان قطب مطالعات علمی در حوزه زبان، فرهنگ و ادبیات بختیاری شود.

وی گفت: دبیرخانه همایش در تلاش است تا در حوزه نخبگان علمی، هنر، فرهنگ و زبان تمرکز کند و در حال حاضر در حال جمع‌آوری بانک اطلاعاتی هستیم و توانستیم در مرحله مقدماتی ببیش از 300 نفر از نخبگان را شناسایی کنیم.

سرپرست دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: شناسایی این تعداد افراد در 4 ماه به وسیله شبکه‌های عمومی و اجتماعی صورت گرفت که این افراد قطعا می‌توانند جایگاه علمی و دانشگاهی و تحقیقاتی عالی داشته باشند.
  1397/02/22
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.