صفحه اصلی> اخبار مراکز

تفاهم‌نامه دانشگاه مازندران با دانشگاه بوراس سوئد

تفاهم‌نامه دانشگاه مازندران با دانشگاه بوراس سوئد


به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، در سفر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران به کشور سوئد، تفاهم‌نامه دکتری مشترک با دانشگاه بوراس این کشور منعقد شد.
بر اساس این گزارش، دکتر محمد حسین فاطمی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در این خصوص گفت: پیرو سیاست دانشگاه مبنی بر گسترش تعاملات آکادمیک بین‌المللی، دانشگاه مازندران و دانشگاه بوراس کشور سوئد تفاهم‌نامه‌ای را جهت برگزاری دوره دکتری مشترک(Joint PhD programs) و همچنین انجام طرح‌های تحقیقاتی مشترک در زمینه شیمی کاربردی و مدیریت منابع به امضا رساندند.
دکتر فاطمی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر گردید تا دوره‌ای تحت عنوان بازیابی منابع در دانشگاه بوراس و شیمی کاربردی در دانشگاه مازندران، ایجاد و اقدام به پذیرش دانشجو نماید.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران همچنین خاطرنشان کرد: این دانشجویان نیمی از دوره تحصیلی خود را در دانشگاه مازندران و نیم دیگر را در دانشگاه بوراس می‌گذرانند.
دکتر فاطمی در ادامه افزود: با توجه به معضلات زیست‌محیطی ناشی از دفن زباله و لزوم ایجاد دانش بومی جهت مدیریت پسماند، دانشگاه مازندران می‌کوشد تا با ایجاد هسته‌های پژوهشی و راه‌اندازی دوره‌های تحصیلات تکمیلی معضل پسماند را در مازندران مدیریت نماید. با توجه به تجربه موفق دانشگاه بوراس در این زمینه امید می‌رود انتقال این فن‌آوری به استان، بتواند بخشی از مشکل مربوط به پسماند را مرتفع سازد.  1397/06/27
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.