صفحه اصلی> اخبار مراکز

حضور رئیس رسانه ملی در یادواره سرداران و ۱۴۲ شهید بخش کومله لنگرود

حضور رئیس رسانه ملی در یادواره سرداران و ۱۴۲ شهید بخش کومله لنگرود


رئیس رسانه ملی: شهدا همواره مصالح نظام و مردم را بر مصلحت‌های خود ترجیح می‌دانند، نیازمند مدیرانی با این خصایص هستیم.
به گزارش خبرگزاری صداوسيما، مرکز گیلان يادواره ۱۴۲ شهيد بخش كومله شهرستان لنگرود، با حضور پرشور مردم و مسئولان اين شهرستان و با سخنراني رئيس رسانه ملي برگزار شد.
دكتر علي عسكري در اين مراسم با پاسداشت نام و ياد شهداي گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم گفت: از برگزاركنندگان اين مراسم براي بزرگداشت شهداي بخش كومله كه بخش بسيار مهمي است، تشكر و قدرداني مي‌كنم.
دكتر علي‌عسكري با بیان اینکه بي ‌ترديد، شهدا زنده هستند و ما را نظاره مي ‌كنند و خداوند اين موضوع را در قرآن كريم تصريح كرده است افزود: زنده‌ نگهداشتن ياد شهدا بسيار بااهميت است، رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند فضيلت زنده نگاه ‌داشتن ياد شهيد كم‌تر از شهادت نيست، اما چگونه بايد ياد شهيد را زنده نگه داريم؟ اين مسير مراتبي دارد،ابتدا بايد ياد شهيدان را در قلب زندگي و فكر خودمان زنده نگه داريم، يعني زيستن بسان شهدا و طي كردن همان راهي كه آن‌ها طي كردند، شهدا به آرمان‌هاي جامعه و راه ولايت بصيرت و اعتقاد داشتند و در اين راه به شهادت رسيدند.
رئيس سازمان صدا و سيما در ادامه تصريح كرد: شهدا قدرت تشخيص و توانايي بالا در دشمن ‌شناسي داشتند و موضوع دشمن‌شناسي امروز پديده بسيار مهمي است چراكه دشمنان براي رسيدن به اهداف خود با فريبكاري و نيرنگ با ما برخورد مي‌كند، شهدا داراي شجاعت و قدرت تصميم‌گيري بودند و در بزنگاه به سمت ايثار و فداكاري رفتند و جان خود در راه خدا نثار كردند، آن‌ها بي‌ادعا بودند و خود را بدهكار خدا و خلق خدا مي‌دانستند و از انقلاب طلبكار نبودند.
دكتر علي عسكري درباره ديگر خصايص و ويژگي ‌هاي شهدا گفت: شهدا همواره مصالح نظام و مردم را بر مصلحت‌هاي شخصي خود ترجيح مي‌دانند و امروز هر چه توفيق نصيب اين نظام و انقلاب شده است، از تلاش و مجاهدت شهدا و ايثارگران و انسان‌هايي است كه سيره و سلوك شهدا را دنبال مي‌كنند، اين افراد در هر پستي باشند كارها به‌ درستي پيش مي ‌رود و ما اميدواريم دنباله‌ رو راستين راه و سلوك شهدا باشيم.
وي در ادامه درباره جايگاه رفيع شهداي مدافع حرم نيز گفت: دشمن قصد داشت از طريق داعش زندگي و امنيت ما را از بين ببرد كه با كمك شهداي مدافع حرم و رزمندگاني كه هر كدام يك شهيد زنده هستند از اين كار جلوگيري شد، دشمن با اين نقشه مي‌خواست از غرب و شرق جمهوري اسلامي ايران را منكوب كند ولي نقشه‌هايشان نقش بر آب شد و سركوب شدند، چراكه كشور ما به ‌طور آشكار به يك قدرت بزرگ و بلامنازع منطقه‌اي تبديل شده است.  1397/06/19
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.