صفحه اصلی> اخبار مراکز

حضور رییس رادیو تلویزیون ملی اندونزی و سفیر این کشور در مشهد و دیدار با نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی

حضور رییس رادیو تلویزیون ملی اندونزی و سفیر این کشور در مشهد و دیدار با نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی


 سفیرکشور اندونزی که به همراه رئیس شبکه ملی تلویزیونی کشورش به مشهد مقدس سفر کرده است در بدو ورود به این شهر گفت: مشهد علاوه بر دارا بودن حرم مطهر امام رضا علیه السلام ، ظرفیت های علمی و دانشگاه های معتبری نیز دارد.
سفیر اندونزی در ایران افزود: دانشجویان اندونزیایی در دانشگاه های معتبر مشهد مقدس تحصیل می کنند و این ، ظرفیت خوبی برای ایجاد تعامل است. اکتاوینو علیمودین افزود: ما باید کارهای مشترکی انجام دهیم تا دو کشور را به مردمانمان بیشتر معرفی کنیم.
رئیس شبکه تلویزیون ملی اندونزی نیز در این دیدار گفت: من برای نخستین بار به ایران آمده ام و شرایط خوبی به وجود آمد تا همدیگر را بهتر بشناسیم و همکاری های زیادی باهم در زمینه تولیدات مشترک داشته باشیم.
حلمی یحیی افزود: تلویزیون و سینمای ایران خیلی پیشرفت داشته و ما با تبادل فیلم و برنامه ها می توانیم ارتباط خوب هنری داشته باشیم و یقینا اندونزی کشوری مهم برای ایران خواهد بود.
مدیر کل صدا و سیمای استان خراسان رضوی هم در این دیدار صمیمانه ضمن بیان توانمندی و ظرفیت های شبکه های استانی رسانه ملی گفت: شبکه استانی خراسان رضوی یکی از بزرگترین شبکه های استانی در کشور است که علاوه بر تلویزیون، دارای ۵ شبکه رادیویی داخلی و برون مرزی است.
محسن نصرپورمدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی افزود: بدلیل برگزاری مسابقات قرآن کریم در کشورهای اندونزی و مالزی مردم ایران و به ویژه خراسان نگاه مثبتی به این دو کشور دارند. وی گفت: نماد مشترک ما و شما مسلمانی و قبله واحد است و در این راستا می توانیم با هم به ویژه برای معرفی مناطق گردشگری و تاریخی، در زمینه موسیقی و معرفی توریسم سلامت، تعامل کاری خوبی داشته باشیم و مشهد دارای ظرفیت مناسبی برای توسعه روابط دو کشور ایران و اندونزی است. در ادامه میهمانان به زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) مشرف شدند و از موزه آستان قدس رضوی بازدید کردند و درپایان با اهدای لوح ازمیهمان نوازی مرکز صداوسیمای خراسان تقدیرکردند.
  1398/02/07
آرشیو اخبار پژوهشی
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.