سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    04/16/ 1401
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
ورود مردم به میدان مبارزه با دشمن یکی از اهداف "جهاد اقتصادی" استحجت الاسلام ابوالقاسم ميراحمدي در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه، يکي از موفقيتهاي هر کشوري مسئله "اقتصاد" آن کشور است، اظهار داشت: خوشبختانه ايران به لحاظ داشتن منابع طبيعي از جمله منابع زيرزميني، دريا، جنگل و معادن وضعيت مثبت و قابل قبولي دارد.

وي با اشاره به تحريم هاي دشمنان افزود: درايت، آگاهي و هوشمندي رهبر معظم انقلاب در خصوص تحريمهاي دشمن از جمله دلايلي است که ايشان امسال را به عنوان سال " جهاد اقتصادي " نامگذاري کردند.

حجت الاسلام ميراحمدي با يادآوري سخن بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران در پاسخ به تهديدهاي دشمن در خصوص تحريم، عنوان کرد: حضرت امام خميني (ره) در دوره اي که گندم نيز از کشورهاي ديگر وارد ايران مي شد، تهديد دشمن را اين گونه پاسخ دادند که اگر دنيا ما را تهديد کند ما روزه مي گيريم و با توسل به امساک کمر دشمن را مي شکنيم.

لزوم بهره گيري از خلاقيت جوانان

وي ادامه داد: حال بعد از گذشت 34 سال از انقلاب اسلامي ايستادگي ملت ايران در مقابل تهديد ها و تحريم هاي دشمن بيشتر شده است.

امام جمعه شهرستان قدس با تاکيد بر بهره گيري از خلاقيت هاي جوانان کشور اين مهم را نعمتي عظيم تلقي کرد و گفت: تحقق اين مهم از فاکتور هاي پيشرفت کشور است.

لزوم ايجاد جهش اقتصادي در کشور

حجت الاسلام ميراحمدي با تاکيد بر لزوم جهش اقتصادي در کشور تصريح کرد: با تکيه بر اين مهم بي شک مي توان به برطرف کردن کمبودها و خلاء هاي کشور مطمئن شد.

وي يادآور شد: رهبر معظم انقلاب از همه ملت خواست همگام با دولت در مسائل اقتصادي جهاد کنند.

امام جمعه شهر قدس تاکيد کرد: مردم در سال "جهاد اقتصادي" بايد در مسير پيشرفت مسائل اقتصادي کشور همگام با نظام حرکت کنند.


http://www.mehrnews.com/fa

  
کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات صداو سيما است.