سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    04/08/ 1401
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
عملكرد هدفمندي يارانه‌ها در سال "جهاد اقتصادي" مثبت بود


عضو هيات علمي دانشگاه پيام نور مشهد تاكيد كرد: با وجود نامگذاري سال جاري به نام "جهاداقتصادي" به رشد اقتصادي كه در برنامه پيش‌بيني شده بود، نرسيده‌ايم.

دكتر صادق بافنده ايمان‎دوست در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان، اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در سال "جهاد اقتصادي" را مثبت ارزيابي كرد و افزود: با وجود اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها، حمايت از توليد در سالي كه مي‌بايست جهادگونه عمل كرد، صورت نگرفت.

دكتر بافنده ايمان دوست با تاكيد بر اينكه براي فعاليت‌هاي جهادگونه در اقتصاد كشور بايد فرهنگ كسب و كار را در بين مردم ترويج كرد، افزود: زماني كه مردم به سوي توليد سوق داده شوند و از شغل‌هاي كاذب بيرون روند، شاهد "جهاداقتصادي" در كشور خواهيم بود.

وي سرمايه‌گذاري مردم را در سكه و ارز يكي از شغل‌هاي كاذب در كشور دانست و تصريح كرد: سوق دادن اقتصاد كشور به سمت انحصارگري نيز باعث شده است كه نتوانيم جهاد اقتصادي را اجرايي كنيم.

او با تاكيد بر اينكه بايد قوانين ضد انحصاري در اقتصاد كشور تصويب شود، اظهار كرد: رقابت در اقتصاد منجر به فعاليت‌هاي جهاد هم خواهد شد.

وي در خصوص اثرات تحريم‌ها بر اقتصاد كشور، يادآور شد: هر چند كه تحريم‌ اقتصادي بدترين موضوع براي كشور است اما با اين وجود باعث شده كه در برخي از فعاليت‌هاي توليد به خودكفايي برسيم.

عضو هيات علمي دانشگاه پيام نور مشهد خاطرنشان كرد: همه كشورهاي دنيا در اقتصاد به يكديگر وابسته مي‌باشند و قطع و ارتباط در اين خصوص معنايي ندارد، لذا بايد براي شكوفايي اقتصاد كشور اقدام به تاسيس شعب بانك‌هاي خارجي دركشور و تاسيس شعب بانكي ايران در ساير كشورها كنيم تا سرمايه‌گذاري خارجي در كشور افزايش يابد.خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)

  
کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات صداو سيما است.