سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    09/09/ 1400
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
مباني، الزامات و موانع جهاد اقتصادي

•مباني، الزامات و موانع جهاد اقتصادي
•شناسنامه
•نويسنده: صادق ليراوي و همکاران
ويراستار: مجيد فضل‌اللهي
صفحه‌آرا: اکرم سادات بني‌زهرا
ناشر و تهيه‌کننده: مرکز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما
چاپ: زلال کوثر
نوبت چاپ: اول / 1390
شمارگان: 1500
بها: 13000 ريال
شابک: 3-174-514-964-978978-964-514-174-3 ISBN:

اساسي‌ترين محوري كه دشمن در سال‌هاي اخير آماج خود قرار داده، مسائل اقتصادي است. تحريم‌هاي اقتصادي از سال‌هاي ابتدايي انقلاب در دستور كار دشمن قرار داشت، ولي در سال‌هاي اخير بسيار كوشيد تا با جمع‌آوري تمامي عِدّه خود، ضربه نهايي و تير خلاص را به اقتصاد ايران بزند و كشور و نظام را ساقط كند.

در اين ميان، دولت و نظام با تدابير صحيح و حمايت‌هاي مردمي، مانع از رسيدن آنها به اهداف كامل خود شدند و دشمن را در حسرت رسيدن به اهداف شومش باقي گذاردند.

نكته مهم آن است كه دشمن احساس كرده است ما در مسائل اقتصادي بسيار ضعف داريم و ضربه‌پذير هستيم و رخنه‌هايي وجود دارد كه مي‌تواند از آنجا در سدّ مستحكم نظام نفوذ كند.

از اين‌رو، رهبر فرزانه، امسال را به سال «جهاد اقتصادي» نام‌گذاري كردند تا تمامي نيروها و افكار صرف مقابله با اين تهاجم شود. اين حركت و تلاش مقدس علاوه بر مأيوس كردن دشمن مي‌تواند پيشرفت و آباداني را براي مردم ايران به ارمغان آورد و چشم‌هاي منتظر و عاشق مستضعفان جهان را روشن كند.

مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما نيز هم‌گام با ديگر نهادها و سازمان‌ها و بر اساس وظيفه مصوب خود، براي پشتيباني برنامه‌هاي صدا و سيما، انتشار مجموعه‌اي چهار جلدي را با عنوان «جهاد اقتصادي» در دستور كار خود قرار داد. در اين مجموعه تلاش شده است بايسته‌هاي جهاد اقتصادي با رويكرد رسانه‌اي در اختيار اصحاب رسانه قرار گيرد.

كتاب حاضر، جلد اول از اين مجموعه است كه پژوهشگران ارجمند، جناب حجت‌الاسلام صادق ليراوي، حجت‌الاسلام سيد ستار مهدي‌زاده و آقاي حسن اردشيري لاجيمي، با عنوان «ضرورت، مباني، الزامات و موانع جهاد اقتصادي» نگاشته‌اند. با تشكر از اين عزيزان و نيز همكاري سركار خانم زهرا متعلم با اين گروه، اميد است برنامه‌سازان از اين كتاب بهره بگيرند.
صادق ليراوي و همکاران 
مرکز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما  
کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات صداو سيما است.