سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    04/08/ 1401
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
بایسته های تلویزیون در جهاد اقتصادی


عنوان کتاب : بايسته هاي تلويزيون در جهاد اقتصادي

مولف: جمعي از پژوهشگران

ناشر: اداره کل آموزش و پژوهش سيما

تاريخ انتشار: 1390

تعداد صفحات: 164

نامگذاري سال 1390 به سال جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري، يک تفکرو هدف گذاري براي تصميم سازان و فعالان اقتصادي کشور محسوب مي شود.

نام گذاري «جهاد اقتصادي» نه تنها نمادي براي هدفمندي اجراي صحيح و جهت دار شدن بهتر برنامه هاي جاري کشور است؛ بلکه از آن لحاظ حائز اهميت است که جمهوري اسلامي، براي تحقق اهداف انقلاب نيازمند جهش بزرگ در اهداف اقتصادي براي حفظ دستاورد هاي فرهنگي- سياسي و تبديل شدن به يک الگوي جهاني است.

در اين کتاب، ابتدا برخي مقدمات در حوزه اقتصاد و رسانه و تاثير اين دو حوزه بر يکديگر به اجمال مطرح شده است. در ادامه به موضوع مهم کارکرد، قابليت و اهميت رسانه ها در انتقال و تبيين مواضع اقتصادي و وظايف تلويزيون در زمينه جهاد اقتصادي پرداخته شده است. اين وظايف در سه حوزه آموزش و فرهنگ سازي، آگاهي بخش و اطلاع رساني و نهادينه سازي اقتصاد اسلامي مطرح شده و براي هر حوزه راهکارهاي کاربدي مختلفي به تفصيل ارائه شده است.

در اين کتاب چگونگي کاربست مفاهيم و موضوعات گوناگون اقتصادي در برنامه­هاي مختلف تلويزيوني نيز بررسي شده است که علاوه بر اينکه بخش عمده­اي از محتواي کتاب را به خود اختصاص داده سرشار از مطالب بسيار کاربردي در حوزه اقتصاد و ارتباطات بويژه تلويزيون است.


جمعی از پژوهشگران 
http://www.tvr.ir/  
کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات صداو سيما است.